„To możliwe” – TJ Dillashaw rywalem Petra Yana w pierwszej obronie pasa?

Petr Yan zabrał głos na temat potencjalnej walki z TJ-em Dillashawem, nie wykluczając, że ten skradnie jednak titleshota Aljamainowi Sterlingowi.

Rozsiadłszy się w lipcu na mistrzowskim tronie wagi koguciej – znokautował wówczas w ramach gali UFC 251 Jose Aldo – do jego pierwszej obrony Petr Yan miał stanąć już w najbliższą sobotę, krzyżując pięści z Aljamainem Sterlingiem.

Jednak przed dwoma tygodniami pojedynek odwołano. Powody? Niejasne. Najprawdopodobniej do problemów wizowo-logistycznych Sybiraka doszły też te zdrowotne.

Jaki jest obecnie status jego pojedynku z Funk Masterem? O to zapytano go w rozmowie dla Ushatayka.
– W tej chwili dochodzę do zdrowia – powiedział Yan. – Walka została przełożona, więc staram się utrzymać dobrą formę. Niebawem rozpocznę obóz przygotowawczy, a póki co planuję, gdzie mógłby się odbyć. Gdy tylko dostanę konkretne informacje o walce, zaczynam przygotowania.

Tymczasem w ostatnich dniach mocną ofensywę medialną rozpętał były mistrz TJ Dillashaw, którego dwuletnie zawieszenie za doping dobiegnie końca w styczniu przyszłego roku.

Amerykanin nie chce żadnych walk na przetarcie, mierząc w pojedynek mistrzowski. Podkreśla, że nie stracił w oktagonie złota 135 funtów, chętnie określając Petra Yana mianem tymczasowego mistrza.W odpowiedzi na te medialne kuksańce Sybirak zdążył już wystosować krótkie polecenie pod adresem TJ-a Dillashawa: „Ustaw się w kolejce”, ale… Okazuje się, że Aljamain Sterling nie może być spokojny. Zapytany bowiem o to, czy Dillashaw jednak może przeskoczyć Sterlinga w rajdzie po titleshota, Yan takiego scenariusza nie wykluczył.

– Nie wiem – powiedział. – To bardziej pytanie do mojego menadżera, ale jest to możliwe.

– Chcę walczyć ze Sterlingiem. To dla mnie ważne, bo powiedziałem, że będę z nim walczył, więc muszę zrobić to, co zapowiedziałem. Chcę więc najpierw walczyć z nim, a co będzie potem, zobaczymy.
– Dillashaw zaczął teraz gadać, bo musi o sobie przypomnieć. Chciałbym z nim walczyć, ale nie mogę teraz odmówić Sterlingowi, bo już mu powiedziałem, że do niego wyjdę. Bardzo chcę też jednak walki z Dillashawem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply