Doping w MMAUFC

„To kawał kłamcy” – menadżer i Paulo Costa reagują na oskarżenia o doping

Paulo Costa i jego menadżer Wallid Ismail zabrali głos na temat spekulacji o naruszeniu przez Brazylijczyka zasad Polityki Antydopingowej UFC.

Yoel Romero wychylił się wczoraj przed szereg, zdradzając, że menadżer poinformował go, iż Paulo Costa nie przeszedł kontroli antydopingowej, co doprowadziło do odwołania ich walki planowanej na kwietniową galę UFC on ESPN 3 w Sunrise, gdzie Brazylijczyka zastąpił jego rodak Ronaldo Jacare Souza.

Co prawda, Żołnierz Boga szybko spróbował rakiem wycofać się z tych słów, zapewniając, że tak naprawdę to nic w temacie nie wie, ale… Mleko się rozlało.

Brazylijczyka nie oszczędzili w mediach społecznościowych między innymi Israel Adesanya i Chris Weidman.

Co na to wszystko obóz brazylijskiego rzeźnika? Otóż, w temacie słów Yoela Romero Ariel Helwani otrzymał następujące oświadczenie ze strony menadżera Paulo Costy, legendarnego Wallida Ismaila.

To kawał kłamcy. Nie mam pojęcia, skąd wziął takie informacje. Paulo Costa nie oblał kontroli antydopingowej na nic. To kompletny kłamca. Gwarantuję to.
O fiasko zestawienia z Żołnierzem Boga Paulo Costę zapytał też portal Tatame.com.br – choć jeszcze przed wypowiedziami Kubańczyka.

Wkrótce będziemy mogli porozmawiać o tej walce. Wolę zachować spokój i poczekać, aż porozmawiam z UFC o tym, co się wydarzyło. Wtedy wszyscy będą wiedzieć lepiej, łącznie ze mną.

– powiedział.

Jestem najczęściej testowanym zawodnikiem w UFC. Nigdy nie wpadłem na dopingu i nic takiego nie stało się teraz. Nie potrzebuję dopingu, żeby odnosić dobre wyniki i uzyskać miano nowej brazylijskiej gwiazdy. Nie potrzebuję tego.

Rozpędzony czterema wiktoriami w UFC przez nokauty Brazylijczyk był w 2018 roku drugim najczęściej kontrolowanym zawodnikiem przez Amerykańską Agencję Antydopingową – obok Daniela Cormiera. Obaj byli poddani kontrolom szesnaście razy. W pokonanym polu w tej klasyfikacji zostawił ich Yoel Romero – Kubańczyk był odwiedzany przez kontrolerów siedemnaście razy.

Wedle wcześniejszych doniesień Combate.com, Paulo Costa nie zmierzy się w Sunrise z Yoelem Romero z powodów kontraktowych – tj. problemów z dojściem do porozumienia z pracodawcą na temat warunków nowej umowy.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button