„Słyszałem, że Paulo Costa miał pozytywny wynik kontroli” – Yoel Romero o fiasku zestawienia z Borrachinhą


Wygląda na to, że zawrotna kariera, jaką w UFC robił Paulo Costa, może mocno wyhamować w najbliższym czasie.

Kilka dni temu gruchnęły doniesienia – potwierdzone następnie oficjalną informacją – o zestawieniu rewanżowej walki pomiędzy Yoelem Romero i Ronaldo Jacare Souzą, która uświetni zaplanowaną na 27 kwietnia w Sunrise na Florydzie galę UFC on ESPN 3.

Rzecz jednak w tym, że naprzeciwko Kubańczyka stanąć miał inny Brazylijczyk – rozpędzony serią czterech oktagonowych morderstw, robiący nie lada furorę w dywizji Paulo Costa.

Błyskawicznie pojawiło się wiele spekulacji na temat absencji Borachinhy. Tu i ówdzie przebąkiwano o kontuzji, podczas gdy brazylijskie Combate.com donosiło o nieporozumieniach w sprawach kontraktowych.
Jeśli jednak nie myli się Żołnierz Boga, który gościł właśnie w programie Ariel Helwani’s MMA Show, to… brazylijski młodzian o posturze greckiego Boga został właśnie przydybany przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA).

Problem w tym, że z tego, co słyszałem, Paulo Costa miał pozytywny wynik kontroli USADA.

– powiedział Romero łamaną angielszczyzną, zapytany o fiasko walki z Costą.

Tak słyszałem. UFC zadzwoniło do mojego menadżera i powiedzieli, że Paulo Costa wypada z powodu pozytywnego wyniku i teraz będzie nowy rywal. Zaproponowali Jacare Souzę. Odpowiedziałem, że ok, będę z nim walczył.

Kubańczyk zaznaczył, że nie ma pojęcia ani o tym, jaki zabroniony środek wykryto w organizmie Brazylijczyka, ani też o jego potencjalnej przerwie od występów.

Mój menadżer przekazał mi tylko, że UFC powiedziało, że Paulo Costa wypada z powodu pozytywnego testu i teraz będzie inny rywal.

– stwierdził Yoel.

Tyle wiem.

Paulo Costa ani nikt z jego sztabu nie zabrali jeszcze oficjalnie głosu w tym temacie.

Wraz z wprowadzeniem nowej polityki antydopingowej w zeszłym roku USADA nie informuje już o potencjalnych naruszeniach dopingowych, jeśli sprawa nadal jest w toku. To od zawodnika zależy, czy podzieli się tą nowiną ze światem.

Aktualizacja

Ariel Helwani poinformował, że Yoel Romero zadzwonił natychmiast po programie, zaznaczając, że jedynie słyszał, iż Paulo Costa oblał kontrolę antydopingową, ale nie ma w tym temacie żadnej pewności. Zapewnił, że nie chciałby nikogo oskarżać bezpodstawnie.

*****

Cygan z przytupem, Czarna Bestia prawie jak Scott Smith – cztery wnioski z UFC Wichita


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply