KSWPolskie MMA

„To będzie największa walka w wadze lekkiej KSW, a Marian może…” – Norman Parke chce trylogii z Mateuszem Gamrotem

Tymczasowy mistrz kategorii lekkiej KSW Norman Parke szybko zareagował na słowa Mateusza Gamrota, który zdradził, że Salahdine Parnasse nie będzie jego kolejnym rywalem.

Ledwie kilka godzin po opublikowaniu komentarza, w którym stwierdził, że jego najbliższym rywalem nie będzie Salahdine Parnasse, Mateusz Gamrot znalazł się na medialnym celowniku… Normana Parke’a!

Irlandczyk z Północy opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym wyzwał kudowianina do trzeciego pojedynku, jednocześnie szydząc z nieukrywającego mistrzowskie aspiracje Mariana Ziółkowskiego.

https://www.instagram.com/p/B8ed6rZF8lDDEnCzSc-I7qy2q3JfHZwOj9OVPs0/

(pisownia oryginalna)

Okej, od kiedy dowiedziałem się ,że Mateusz nie będzie walczył z Salahdinem , dokończmy nasze niedokończone sprawy , nie lekceważyłem Mateusza w poprzednim czasie , to będzie największa walka w KSW w wadze lekkiej , Marian może possać pałe i czekać na swoją kolej. Kwiecień czy Maj dokończmy to co zaczęliśmy. @ksw_mma @martinlewandowski @kawul_ksw @wojekr 😎Parke i Gamrot spotkali się dwukrotnie w 2017 roku. W pierwszym starciu polski zawodnik wygrał jednogłośną decyzją sędziowską, a drugie zakończyło się wynikiem no-contest – trafiony przez Gamera palcami w oczy, Stormin nie był bowiem w stanie kontynuować pojedynku.

Kudowianin nie był widziany w akcji od grudnia 2018 roku, gdy wywalczył drugi pas mistrzowski – wagi piórkowej – pokonując Klebera Koike Erbsta. Z kolei Norman Parke ostatni pojedynek stoczył we wrześniu ubiegłego roku, pokonując niejednogłośnie Marcina Wrzoska i tym samym sięgając po tymczasowy pas kategorii lekkiej.

W ostatnich tygodniach wiele wskazywało na to, że rywalem Stormina będzie ponownie Polski Zombie, który w pierwszej walce postawił rywalowi duży opór pomimo wzięcia jej w zastępstwie bez pełnego obozu przygotowawczego za kontuzjowanego Mariana Ziółkowskiego.
Pytany w listopadzie ubiegłego roku o potencjalny trzeci pojedynek z Normanem, Mateusz odniósł się do tematu z dystansem, podkreślając, że rywalizował już z Irlandczykiem dwukrotnie, a chce iść przed siebie, podejmując nowe wyzwania.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov odpowiedział na $100-milionową ofertę szejków za rewanż z Conorem McGregorem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button