M-1 Global

Thierry Sokoudjou wraca do akcji – powalczy z Sergeiem Kharitonovem w Chinach

Afrykański Zabójca wziął z 2-tygodniowym wyprzedzeniem walkę z Sergeiem Kharitonovem podczas gali M-1 Chhallenge w Chinach.

Thierry Rameau Sokoudjou (18-17) zdecydowanie nie należy do zawodników, którzy zasypiają gruszki w popiele. 33-letni Kameruńczyk bierze każdą nadarzającą się okazję, aby tu i ówdzie zarobić trochę grosza na tym, na czym zna się najlepiej – czyli ubijaniu rywali w początkowym fragmencie walki bądź też padaniu ze zmęczenia na etapie dalszym.

Po przegranym niejednogłośną decyzją starciu z Łukaszem Jurkowskim podczas zeszłotygodniowej gali KSW 39 Soko pojawi się w akcji już 14 czerwca, wracając do Chin, gdzie bił się z powodzeniem w kwietniu. Kameruńczyk zastąpi bowiem kontuzjowanego Marcusa Viniciusa w walce z Sergeiem Kharitonovem, a do walki – w limicie kategorii ciężkiej – dojdzie podczas gali M-1 Challenge: Battle in the Celestial Empire 2.
Rosjanin w swojej poprzedniej batalii odniósł pierwsze zwycięstwo pod banderą Bellatora, efektownie ubijając Chase’a Gormley’a. Jego kontrakt pozwala mu na przeplatanie walk dla amerykańskiej organizacji z walkami dla M-1 Global.

*****

Analizy UFC 212 – Jose Aldo vs. Max Holloway

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button