M-1 GlobalRosyjskie MMAUFC

„Dotrzymajcie warunków!” – Khadis Ibragimov apeluje do M-1 Global i Vadima Finkelsteina

Mistrz kategorii półciężkiej rosyjskiej organizacji M-1 Global Khadis Ibragimov garnie się do UFC – ale wygląda na to, że jego aktualny pracodawca staje mu na drodze.

Tajemnicą poliszynela było, iż na szali walki Khadisa Ibragimova z Rafałem Kijańczukiem podczas zeszłotygodniowej gali M-1 Challenge 101 w Kazachstanie na szali znalazł się nie tylko pas mistrzowski wagi półciężkiej, ale także kontrakt z UFC.

Okazuje się jednak – przynajmniej sądząc po wpisie Dagestańczyka, który ubił Kijanę w pierwszej rundzie – że pojawiły się pewne komplikacje…

https://www.instagram.com/p/Bv3y-8MlYYo/

Jak najwięcej udostępnień!!!

Chciałbym zaapelować do organizacji M-1 Global i osobiście do Vadima Finkelsteina, abyście nie powstrzymywali mnie przed podpisaniem kontraktu z UFC, jak to zostało zapisane w naszym kontrakcie! Nie jest żadną tajemnicą, że UFC jest teraz najlepszą organizacją na świecie i każdy zawodnik chciałby tam walczyć – i nie jestem tutaj wyjątkiem. Bardzo chciałem walczyć na UFC w Petersburgu i była taka okazja, ale była już ustalona data mojej obrony pasa M-1 Global – i zgodnie z kontraktem musiałem stanąć do co najmniej jednej obrony pasa. Zrobiłem to i wypełniłem wszelkie warunki – a teraz chcę, żebyście dotrzymali warunków po swojej stronie!

Ibragimov zamieścił też zdjęcie z kontraktu z M-1 Global, w którym zaznaczono, że strona rosyjska nie będzie utrudniać przejścia do UFC mistrzowi, który otrzymał propozycję kontraktu i ma za sobą co najmniej jedną obronę pasa mistrzowskiego.
Mogący pochwalić się nieskazitelnym bilansem 8-0 Dagestańczyk jest utytułowanym sambistą, który karierę w MMA rozpoczął w 2017 roku, przeplatając ją z występami w sambo bojowym. Sześć spośród ośmiu zwycięstw odniósł przed czasem.

Zobacz także: Khabib Nurmagomedov wspiera Tony’ego Fergusona – Amerykanin odpowiada

W zeszłym roku organizacje UFC i M-1 Global podjęły szeroko zakrojoną współpracę na terenie Rosji. Jednym z jej elementów jest ułatwiona droga mistrzów rosyjskiej organizacji pod sztandar amerykańskiego giganta.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button