KSWPolskie MMA

„Tego typu słowa i zachowanie były nieodpowiednie” – organizacja KSW ukarała Michała Kitę za słowa pod adresem Tomasza Brondera

Za ostre słowa pod adresem sędziego Tomasza Brondera Michał Kita został ukarany przez organizację KSW obcięciem gaży za walkę z Darko Stosiciem.

Organizacja KSW ukarała Michała Kitę za jego wulgarną wypowiedź pod adresem sędziego Tomasza Brondera, którą w drodze do szatni uchwycono na jednym z nagrań po porażce zabrzanina z Darko Stosiciem na KSW 61.
– W związku z zachowaniem i słowami Michała Kity, które skierowane były do sędziego głównego KSW Tomasza Brondera podczas gali KSW 61, organizacja postanowiła nałożyć na zawodnika karę w wysokości 10% wynagrodzenia otrzymanego za starcie z Darko Stošiciem – napisali w oświadczeniu organizatorzy na oficjalnej stronie.

– Właściciele Federacji KSW rozumieją emocje, które mogły zostać wywołane wynikiem i zakończeniem walki oraz stan, w którym znajdował się zawodnik, jednak niezależnie od tego, z całą stanowczością chcą podkreślić, że tego typu słowa i zachowanie były nieodpowiednie. Wszelkie ewentualne podobne zdarzenia w przyszłości również będę karane z pełną surowością.
Niezadowolony z przerwania walki z Serbem – był przekonany, że sędzia Tomasz Bronder przedwcześnie zakończył zawody – kipiący jeszcze od emocji Masakra w drodze z klatki do szatni rzucił do swojego menadżera Adama Ostaszewskiego następujące słowa.

– Mówiłem ci, kurwa, że tego cwela nie chcę, żeby sędziował.

Jeszcze w niedzielę Kita wystosował oświadczenie, w którym przeprosił za swoje słowa.

– Chciałbym odnieść się do filmu wrzuconego przez „dziennikarzy” do internetu, na którym schodzę do szatni tuż po walce i w mocnych słowach komentuję przerwanie sędziowskie mojej walki – napisał w mediach społecznościowych. – Mianowicie: kilka chwil po walce zawodnik widzi sytuację inaczej niż kibice oglądający galę z kilkunastu kamer.– Wydawało mi się przed obejrzeniem powtórki, że nie byłem „odcięty” i miałem ogromny żal do sędziego, że przerwał walkę. Cóż, przegrałem i trzeba to przyjąć „na klatę”!!! Gratulacje dla Darko Stosicia, a jednocześnie przepraszam, jeżeli samego sędziego i kibiców uraziły moje wypowiedziane w skrajnych emocjach słowa. Były niepotrzebne.
Skupmy się na sporcie, a ja wracam niebawem na treningi.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Porażka z Darko Stosiciem przez nokaut w pierwszej rundzie pogrzebała nadzieje Michała Kity na mistrzowski rewanż z Philem De Friesem. 41-latek broni składać jednak nie zamierza. Zapowiedział, że chce w tym roku stoczyć jeszcze jeden pojedynek.
Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button