„Tatuś jest gotowy” – wyborny kickbokser, dwukrotny pogromca Israela Adesanyi wkrótce zadebiutuje w UFC?

Wedle wypowiedzi Laureano Staropoliego, Alex Pereira niebawem zamieni duże rękawice Glory na małe UFC.

Demon przeszłości mistrza kategorii średniej UFC Isaela Adesanyi, kowadłoręki kickbokser Alex Pereira, który dwukrotnie pokonywał Nigeryjczyka, zadebiutuje niebawem pod sztandarem amerykańskiego giganta.

Tako rzecze klubowy kolega Brazylijczyka Laureano Staropoli, który opublikował w mediach społecznościowych niepozostawiający wątpliwości wpis.

– Tatuś Adesanyi jest gotowy na debiut w UFC – napisał Argentyńczyk. – Niebawem zobaczymy go, jak w największym oktagonie obija swojego synalka, odbierając mu pas.

Noszący przydomek Poatan Brazylijczyk stawał w szranki z Adesanyą dwukrotnie na kickbokserskich galach Glory of Heroes. Pierwszą pojedynek Pereira wygrał w 2016 roku jednogłośną decyzją, a drugi, który odbyła się rok później, przez ciężki nokaut w rundzie trzeciej – choć w drugiej sam był liczony.

Poniżej ta właśnie walka:

Dzierżący dwa mistrzowskie pasy organizacji Glory – właściwy w wadze średniej i tymczasowy w półciężkiej – Brazylijczyk od dłuższego już czasu przebąkuje o migracji do MMA. W latach 2015-2016 stoczy nawet trzy walki w tej formule, dwie z nich zwyciężając.Nie do końca wiadomo natomiast jak słowa Laureano Staropoliego mają się do zeszłorocznych wypowiedzi Paotana, który stwierdził, że jego kontrakt z Glory obowiązuje do końca 2021 roku. Posiada co prawda klauzulę stoczenie w ramach umowy dwóch walk w formule MMA, ale trudno wyobrazić sobie, aby mógł stoczyć je pod sztandarem UFC.

Wielokrotnie w ostatnich latach dopytywany o Israela Adesanyę, Alex Pereira forsował narrację, wedle której w kickboxingu Nigeryjczyk był „jednym z wielu”, a od czasu przejścia do MMA ucierpiały jego umiejętności stójkowe – a to z uwagi na konieczność skupienia się na innych aspektach.
Brazylijczyk znajduje się na fali ośmiu zwycięstw, w tym sześciu przed czasem. Ostatnio był widziany w akcji w grudniu, ciężko nokautując swoim firmowym lewym sierpem Ertugrula Bayraka.

Poniżej dziesięć najlepszych nokautów autorstwa Alexa Pereiry:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply