„Taki moment w karierze Soldicia, że potrzebuje takiego starcia” – Maciej Kawulski wyjaśnia zestawienie Soldic vs. Zaromskis

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski zabrał głos na temat zestawienia pojedynku Roberto Soldicia z Mariusem Zaromskisem.

Kilka dni temu oficjalnie potwierdzono, że rywalem mistrza kategorii półśredniej Roberto Soldicia w ramach zaplanowanej na 21 marca w Łodzi gali KSW 53 będzie zaprawiony w bojach Marius Zaromskis.

Zestawienie to wywołało jednak falę krytyki ze strony fanów. 39-letni już Litwin – starszy od Chorwata o 14 lat – nie stoczył bowiem poważnej walki od ponad pięciu lat, bo za taką trudno uważać zwycięstwo z debiutantem, jakie odniósł w maju ubiegłego roku. Innymi słowy, w poważnym MMA odniósł jedno li tylko zwycięstwo w ostatnich… siedmiu latach!

Jak zatem sposobem doszło do takiego zestawienia? O to współwłaściciela KSW Macieja Kawulskiego zapytał Łukasz Jurkowski na falach Newonce. Czy zadecydowały względy finansowe?
– Wiesz dobrze, że nie mówimy tutaj o przestrzeniach, które mogłyby nas finansowo pokonać – odpowiedział promotor. – Są droższe elementy na naszych galach niż przeciwnik Soldicia. Nie przypominam sobie rzeczywiście, żebym jakoś protestował na to zestawienie, ale gdybym miał ci takim jednym zdaniem…

– Po prostu chyba taki moment akurat w karierze Soldicia, że potrzebuje takiego starcia – kontynuował Kawulski. – Wiesz dobrze, że czasem przygotowanie jakiegoś międzynarodowego, dużego hitu i zestawienia musi iść w parze z pewną roztropnością i brakiem ryzyka. W związku z czym czasem na trzy walki, które dajesz zawodnikowi, jedna musi być zestawiona bezpiecznie. I pewnie to jest taki moment.Roberto Soldic znajduje się na fali czterech zwycięstw. W pokonanym polu w ostatnich pojedynkach zostawiał Michała Pietrzaka, Krystiana Kaszubowskiego, Viniciusa Bohrera oraz Dricusa Du Plessisa w rewanżu.

Od dawna nie brak spekulacji, że KSW próbuje doprowadzić do konfrontacji chorwackiego Robocopa z wojującym obecnie pod banderą Bellatora Paulem Daleyem. Obaj zawodnicy zdążyli już wyrazić pełną gotowość na taką konfrontację.
Podobnie jednak jak Roberto Soldic, tak i Paul Daley ma już zaplanowany kolejny pojedynek. 13 marca zmierzy się z Sabahem Homasim w ramach gali Bellator 241, która odbędzie się w Uncasville.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply