UFC

Szaleństwo w półśredniej – masa chętnych na walkę z Robbiem Lawlerem po kontuzji Tyrona Woodleya

Czołowi zawodnicy wagi półśredniej wiją się jak w ukropie, wojując o zwolnione przez Tyrona Woodleya miejsce w walce z Robbiem Lawlerem.

Ledwie gruchnęła hiobowa wieść o kontuzji dłoni Tyrona Woodleya, która wykluczyła go z rewanżu z Robbiem Lawlerem – miało do niego dojść 29 czerwca w walce wieczoru gali UFC on ESPN 3 w Minneapolis – a w medialny bój o oktagonowe usługi tego ostatniego rzuciła się masa półśrednich.

Pełną gotowość do walki z byłym mistrzem wyraził niewidziany w glorii zwycięzcy od roku były pretendent Darren Till, który jednak postawił warunek dotyczący limitu wagowego.

Tak, Robbie Lawlerze, spotkam się z tobą w 175 funtach za sześć tygodni. Wiesz, że już pora.

Powyższe słowa zdecydowanie nie przypadły do gustu rozpędzonemu serią siedmiu zwycięstw Santiago Ponzinibbio, który zrugał Goryla z Liverpoolu, jednocześnie zapewniając, że znokautuje Robbiego Lawlera.

Brachu, dam ci kasę na kaucję, żebyś przyleciał walczyć ze mną w Urugwaju 10 sierpnia po tym, jak zleję Robbiego Lawlera.

– napisał Argentyńczyk, zwracając się do Tilla.

Nie robisz wagi, przegrałeś dwie ostatnie walki, zostałeś znokautowany na oczach własnych ludzi, a teraz tworzysz nową kategorię wagową? Rozpieszczony bachor.

Ta walka jest idealna. Damy ekscytujące widowisko. Zasługuję na walkę z byłym mistrzem i jestem gotowy. Jeśli dadzą mi ten pojedynek, wyjdę tam i go znokautuję. Zawsze daje mocne walki, więc fani oszaleją. To starcie zapisze się na kartach historii.

Zobacz także: Jon Jones z ogromnym uznaniem o Danielu Cormierze, faworyzuje go w rewanżu ze Stipe Miocicem

Z przyjemnością z byłym mistrzem zmierzyłby się też inny rozpędzony serią siedmiu zwycięstw zawodnik – Leon Edwards.

Znam goście z serią siedmiu zwycięstw, który jest gotowy na jatkę. Dajcie mi tę walkę.

Poza wspomnianym Leonem Edwardsem i Santiago Ponzinibbio serią siedmiu wiktorii może też pochwalić się Elizeu Zaleski – i Brazylijczyk również zgłosił swoją gotowość do potyczki z Bezwzględnym.

Siedem zwycięstw z rzędu. Moi ostatni trzej rywale nie wytrzymali wystarczająco długo, abym dostał bonus – ale wiem, że Robbie da radę.

Smaki na pójście na pięści z Robbiem Lawlerem ma też zwycięski ostatnio – wypunktował Alexa OliveiręMike Perry.

Wszyscy chcą to obejrzeć – i nie ma mowy o żadnych 175 funtach.

Zaplanowana na 22 czerwca walka z Randym Brownem nie przeszkodziła też w dołączeniu do wyścigu o pojedynek z Ruthlessem Bryanowi Barberenie.

Jestem gotowy na 22 czerwca – i z całym szacunkiem, ale gdy zapytano mnie, z kim chciałbym walczyć w kolejnej walce, wskazałem na Lawlera. Jeśli więc potrzebuje walki, wchodzę w to.
Ochotę na konfrontację z Robbiem Lawlerem – pomimo zaplanowanego już na tę samą galę starcia z Demianem Maią – ma też świetnie radzący sobie po przejściu do kategorii półśredniej Anthony Rocco Martin, który znajduje się na fali czterech triumfów.

Wreszcie także i Belal Muhammad, który wygrał pięć z ostatnich sześciu pojedynków, chciałby sprawdzić się z byłym mistrzem.

Kto wygra rajd po usługi powracającego do akcji po kontrowersyjnej porażce z Benem Askrenem Robbiego Lawlera? Tego dowiemy się prawdopodobnie w najbliższych dniach.

*****

Analizy KSW 49: Roberto Soldic vs. Krystian Kaszubowski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button