Gracjan Szadziński vs. Marian Ziółkowski i Filip Wolański vs. Filip Pejic na KSW 48


Pojedynki Gracjana Szadzińskiego z Marianem Ziółkowskim i Filipa Wolańskiego z Felipe Pejicem zostały dodane do rozpiski kwietniowej gali KSW 48.

Organizatorzy ogłosili dwie nowe walki, które odbędą się 27 kwietnia w Lublinie podczas gali KSW 48. W ważnym dla układu sił w wadze lekkiej starciu Gracjan Szadziński (8-2) skrzyżuje rękawice z Marianem Ziółkowskim (20-7-1), a w kategorii piórkowej Filip Wolański (11-3) powita w klatce polskiego giganta Filipa Pejica (13-2-2).
Ziółkowski i Szadziński mieli pierwotnie stanąć naprzeciwko siebie przy okazji grudniowej gali KSW 46, ale ten drugi nabawił się kontuzji ręki. Golden Boy w rezultacie zmierzył się z Grzegorzem Szulakowskim, którego w świetnym stylu wypunktował, wracając na zwycięskie tory po przegranym debiucie z Kleberem Koike Erbstem.

Zawodnik ze Stargardu Szczecińskiego może natomiast pochwalić się serią trzech zwycięstw przez nokauty, w tym dwóch odniesionych już pod flagą KSW. W grudniu 2017 roku ubił Macieja Kazieczkę, a w czerwcu 2018 podczas gali KSW 44 Paula Redmonda.

Walczący pod banderą KSW od 2016 roku Fili Wolański stoczył póki co cztery walki dla polskiego giganta, mogąc pochwalić się bilansem 2-2. Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu zeszłego roku, podczas gali KSW 44 ulegając niejednogłośną decyzją Danielowi Torresowi. Wcześniej pokonywał natomiast Bartłomieja Koperę i Denilsona Nevesa.

Filip Pejic to zawodnik odrobinę już znany nad Wisłą. W 2016 roku stoczył jedną jedyną walkę w UFC, będąc szybko poskręcanym przez Damiana Stasiaka. Od czasu tamtego niepowodzenia stoczył cztery walki, trzy z nich zwyciężając i jedną remisując.

Rozpiska KSW 48

Walka wieczoru

66 kg: Roman Szymański (11-4) vs. Salahdine Parnasse (12-0-1)

Pozostałe

93 kg: Łukasz Jurkowski (16-11) vs. Stjepan Bekavac (19-9)
70 kg: Gracjan Szadziński (8-2) vs. Marian Ziółkowski (20-7-1)
66 kg: Filip Wolański (11-3) vs. Filip Pejic (13-2-2)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    14 marca 2019 at 07:10

    Sonia będzie płakać jak Gracek będzie katowany przez Mariana ? Czy Sonia będzie skakać z radości jak Gracek ubije Marysia ? Oto jest pytanie. Sonia Sonia PF PF PF

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *