Szacunek! Conor McGregor zabrał głos po triumfie Khabiba Nurmagomedova

Conor McGregor zabrał głos po zwycięstwie Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje i ogłoszeniu przezeń przejścia na emeryturyę.

W drodze do gali UFC 254 Conor McGregor swoim zwyczajem podkręcił aktywność medialną, a to żartując sobie z Khabiba Nurmagomedova i Justina Gaethje, a to przypominając swoją walkę z tym pierwszym, w której jakoby wyraźnie prowadził do czasu poddania.

Jednak po kolejnym dominującym zwycięstwie Dagestańskiego Orła, który w walce wieczoru poddał Justina Gaethje, następnie ogłaszając zakończenie sportowej kariery, Irlandczyk narrację zmienił.

– Dobry występ, Khabibie – napisał. – Będę to kontynuował.

– Raz jeszcze szacunek i kondolencje z powodu ojca. Dla ciebie i rodziny. Z poważaniem, McGregorowie.
Obaj zawodnicy spotkali się w październiku 2018 roku w ramach rekordowej pod względem sprzedaży PPV gali UFC 229. W ociekającej złą krwią atmosferze Dagestańczyk poddał Irlandczyka w czwartej rundzie, a walka zakończyła się bijatyką w oktagonie i poza nim.

Notorious pałał od tamtego czasu żądzą rewanżu, ale Nurmagomedov nie był zainteresowany drugim starciem. Powtarzał wielokrotnie, że Irlandczyk musi na nie zapracować w oktagonie.

Gdy kilka tygodni temu Dagestańczyk zapowiedział, iż w kolejnej obronie złota – jeśli sam pokona Justina Gaethje – zmierzy się z zawodnikiem, który pokona Dustina Poiriera, a Conor McGregor wyraził gotowość na stanięcie z tym ostatnim do rewanżu, wydawało się, że może być to dla Irlandczyka przepustka do drugiej potyczki z mistrzem. Nurmagomedov stanowczo jednak wykluczył, aby pojedynek ten miał status eliminatora, jeśli odbędzie się w limicie 170 funtów – a taką właśnie wizję rewanżu z Poirierem miał McGregor.W swojej pożegnalnej przemowie po zwycięstwie z Gaethje Dagestańczyk odniósł się zresztą do wspomnianej wyżej – niepotwierdzonej jeszcze – drugiej walki McGregora z Poirierem.

– Dustin i Conor będą walczyć w styczniu – powiedział. – Obu udusiłem i walka ta mnie nie interesuje.

Zapytany z kolei, czy na szali rewanżu Diamentu z Notoriousem – o ile oczywiście do niego dojdzie – może znaleźć się zwakowany przez Khabiba Nurmagoemdova pas mistrzowski, sternik UFC Dana White uciął temat krótko, obwieszczając, że nie ma pojęcia.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply