BellatorPolskie MMA

Świat o walce Held vs. Brooks

Zachodni dziennikarze i eksperci więksi oraz mniejsi typują zwycięzcę walki Marcin Held. vs Will Brooks na gali Bellator 145.

Już w nocy z piątku na sobotę Marcin Held stoczy najważniejszy pojedynek w karierze. Na gali Bellator 145 skrzyżuje rękawice z Willem Brooksem w starciu, którego stawką będzie pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Jak oceniają ten pojedynek zagraniczne media i fani? Oto najważniejsze opinie!

*****

Steve Juon – MMAMania.com

Jeśli kiedykolwiek był czas, aby Held potwierdził swoją klasę, jest on teraz, jako że jego ostatni pogromca w ciągu czterech lat był zarazem ofiarą Brooksa w walce o obronę pasa mistrzowskiego. Held jest jedynym następcą tronu, ale Brooks zmierzył się już z pokaźną liczą speców od poddań i nigdy nie klepał. Stójka Helda mocno się poprawiła w czasie jego rajdu w Bellatorze, ale po prostu nie dorównuje tej Brooksa – precyzji i mocy rozwiniętych w American Top Team.

Held spróbuje dobrze wywiązać się z roli pretendenta, ale tylko jakiś ogromny błąd Brooksa może być jego jedyną szansą.

Ostateczny rezultat: Will Brooks utrzyma pas mistrzowski przez nokaut w trzeciej rundzie.

Typ: Will Brooks

Oryginalny tekst: link

*****

Brad Taschuk – MMAOddsBreaker.com

Will Brooks wyglądał niesamowicie w ostatnich kilku występach. Jego wysiłki na rzecz zachowania pasa mistrzowskiego w walce przeciwko Michaelowi Chandlerowi otworzyły wiele oczu. Status czołowego lekkiego ugruntował zwycięstwem nad Davem Jansenem.

Spodziewam się, że walka z Heldem potoczy się podobnie, jako że młodzieniec po prostu nie ma fizyczności i kondycji, aby wytrzymać ciągłe ataki Brooksa. Held zawsze ma szansę skręcić nogę albo złapać inne poddanie, ale Brooks jest tak dobrze przygotowanym i mądrym zawodnikiem, że trudno wyobrazić sobie, by dał się złapać.

Typ: Will Brooks

Oryginalny tekst: link

*****

Sal DeRose – Combatpress.com

Brooks powinien unikać walki w parterze za wszelką cenę. Held na ogół wychodzi lepiej z kotłowanin parterowych z rywalami. Ma też bardzo niebezpieczną gardę, o czym przekonał się Derek Anderson, gdy Held dopiął trójkąt w ich walce.

Brooks zaprezentował solidne uderzenia, rozbijając Michaela Chandlera. Jego stójka nadal potrzebuje kilku szlifów, ale pokazał przebłyski w ostatnich kilku walkach. 29-latek może też wnieść duży opór przeciwko obaleniom, który był solidny w jego dotychczasowych walkach w Bellatorze, i utrzymać Helda na nogach.

To wielki test dla obu. Brooks jest prawdopodobnie najlepszym lekkim poza UFC i powinien być w stanie zwyciężyć przez decyzję.

Typ: Will Brooks

Oryginalny tekst: link

*****

Brian Mazique – Bleacherreport.com

Problemem Brooksa jest brak stylu oraz umiejętności kończenia walk. Oba te braki ranią jego popularność. Skończył Chandlera w brutalnym rewanżu, ale to jedyne skończenie w jego ostatnich sześciu walkach.

Nie skończy Helda w piątek, ale zwycięży. Held dysponuje niesamowitym parterem, ale nie błyszczy w żadnej innej płaszczyźnie. Brooks to utalentowany zapaśnik, ale musiał ciężko pracować nad defensywnym grapplingiem w przygotowaniach do tej walki.

Istnieje możliwość, że Held będzie miał swoje okazje w parterze, ale gdy mistrz powstrzyma jego obalenia, będzie rozdawał karty w aspektach kickbokserskich i kontroli z góry w drodze do zwycięstwa.

Typ: Will Brooks

Oryginalny tekst: link

*****

Dana Becker – Fightline.com

Brooks wdarł się na scenę dzięki dwóm zwycięstwom nad Michaelem Chandlerem, czyniąc jeszcze więcej zamieszania swoimi komentarzami w mediach społecznościowych. Ale Brooks nie jest tylko „gadułą”; jest super-utalentowanym zawodnikiem. Będzie musiał unikać niebezpiecznej gry parterowej Helda, aby zwyciężyć.

Typowanie: Will Brooks przez decyzję

Typ: Will Brooks

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology:

tapology brooks held

Zgadzacie się z powyższymi opiniami?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button