UFC

Stracił debiut w UFC, wygrał życie? Podczas rutynowego badania u niedoszłego rywala Jacka Delli Maddaleny wykryto rzadką chorobę mózgu!

O niebywałym szczęściu mówić może Josiah Harrell, który w wyniku rutynowych badań przed zestawionym w ostatniej chwili debiutem w UFC dowiedział się o poważnym schorzeniu, na które cierpi.

O niebywałym szczęści może mówić Josiah Harrell, który co prawda stracił właśnie szansę na debiut w UFC, ale niewykluczone, że wygrał coś znacznie cenniejszego – życie.

24-latek trafił pod sztandar organizacji w czwartek, zakontraktowany jako zastępstwo na ostatnią chwilę dla Jacka Delli Maddaleny – a to na skutek problemów zdrowotnych Seana Brady’ego, który wycofał się z walki z Australijczykiem z powodów zdrowotnych.

Tymczasem w piątek okazało się, że Harrell walczyć nie może. Zawodnik przeszedł bowiem rutynowy skan mózgu – pierwszy w swoim życiu – który wykazał, że Josiah cierpi na moyamoya – bardzo rzadkie schorzenie, które objawia się przez postępującą i nieuleczalną chorobę naczyń mózgowych. Może ona prowadzić do zatorów.

W rozmowie z portalem MMAJunkie.com menadżer zawodnika Maurice Blanco stwierdził, że rutynowy ten w UFC skan mózgu mógł uratować życie jego klientowi. Poinformował też, że wkrótce Harrell przejdzie operacje mózgu. Menadżer podziękował też Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie za badania, zwracając uwagę, że jego klient walczył wcześniej w trzech innych stanach i nigdy nie był poddany porządnej kontroli medycznej.

Jak przypomniał portal MMAJunkie.com, w 2019 roku doszło do podobnej sytuacji. U niejakiego Vince’a Murdocka w następstwie badania mózgu przed debiutem w UFC również wykryto to samo schorzenie, wobec czego wycofano go z walki. Z czasem zawodnik przeszedł udaną operację mózgu i wrócił do startów w MMA.

Menadżer zawodnika zastrzegł, że pomimo iż został wycofany z udziału w dzisiejszej gali UFC 290, Joshar Harrell nadal ma ważny kontrakt z organizacją.

Artykuły poświęcone UFC 290

Typowanie gali
Przegląd najciekawszych kursów

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button