Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady UFC

Czy Yair Rodriguez lub Marcin Prachnio zaskoczą? Przegląd bukmacherski #109 – UFC 290: Volkanovski vs. Rodriguez

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich eFortuna.pl na galę UFC 290: Volkanovski vs. Rodriguez.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

W 109. części Przeglądu Bukmacherskiego weźmiemy pod lupę najciekawsze kursy bukmacherskie Fortuny na dzisiejszą galę UFC 290: Volkanovski vs. Rodriguez.

Alexander Volkanovski vs. Yair Rodriguez 1.22 – 4.29


Jeszcze nigdy w swojej karierze Alexander Volkanovski nie mierzył się z tak szybkim rywalem jak Yair Rodriguez. Jeszcze nigdy nie mierzył się z rywalem tak nieprzewidywalnym i kreatywnym jak Pantera. Mając na uwadze, że sam ma już na karku prawie 35 lat, a starcie to jest dla niego pewnego rodzaju medialnym i sportowym krokiem wstecz po nieudanym podboju 155 funtów – niepewna motywacja? – podczas gdy dla Meksykanina jest to walka życia, to nad kursem 4.29 teoretycznie można się zadumać…

Z drugiej zaś strony, jednak faworyzuję tutaj Australijczyka – i to wcale nie minimalnie. W stójce jest to bardzo sprawny, wyrachowany i odpowiedzialny defensywnie zawodnik, a w obszarze zapaśniczo-parterowym powinien wyraźnie rozdawać karty. Ma narzędzia w każdym elemencie oktagonowego rzemiosła, którymi może okrutnie utrudnić oktagonowy żywot Rodriguezowi. Ma też żelazną kondycję. Z tychże właśnie powodów nie postrzegam wysokiego kursu na Meksykanina jako gwiazdki z nieba czy nawet tzw. okazji.

Zwycięstwo Alexandra Volkanovskiego – 1.22
Zwycięstwo Yaira Rodrigueza – 4.29

Brandon Moreno vs. Alexandre Pantoja 1.45 – 2.76


Tutaj jest naprawdę ciekawie… Pomimo iż Brandon Moreno dwukrotnie przegrał już z Alexandre Pantoją, jest tutaj sporym bukmacherskim faworytem. O ile jestem w stanie zrozumieć, że jest faworytem – daję mu minimalnie więcej szans na zwycięstwo z uwagi na jego 5-rundowe doświadczenie – to już kurs 2.76 na wiktorię Brazylijczyka jak najbardziej daje do myślenia.

Pantoja to wszechstronny zawodnik, który jest absolutnym gigantem pod kątem parterowym. Do wygrania rundy – a może i całej walki? – może wystarczyć mu jedno li tylko obalenie. Z tej perspektywy uważam kurs na jego wygraną godny zadumy.

Zwycięstwo Brandona Moreno – 1.45
Zwycięstwo Alexandre Pantoji – 2.76

Marcin Prachnio vs. Vitor Petrino 3.21 – 1.35


Owszem, zasłużonym faworytem jest tutaj Vitor Petrino, ale taki rozstrzał kursów daje jednak do myślenia. Brazylijczyk jest oczywiście agresywny i uderza bardzo mocno, a na początku walki będzie też pewnie szybszy, wobec czego Marcin Prachnio może skończyć na deskach, ale… Polak posiada znacznie bogatszy arsenał stójkowy. Chociażby w starciu z Khalilem Rountree – zawodnikiem odrobinę podobnym do Vitora Petrino, bo bazującym na krótkich, ostrych zrywach – pokazał, że z poszukującymi nokautu ciężkorękimi rywalami, którzy nie zachwycają kondycyjnie, potrafi sobie radzić.

Oczywiście trzeba cały czas mieć w tyle głowy, że defensywa Marcina do najszczelniejszych nie należy – vide trzy porażki przez nokauty na otwarcie kariery w UFC. Trudno też jednak nie dostrzec, że w ostatnich latach nieco ją załatał. Walczy uważniej, stara się punktować, żwawo pracować na nogach.

Podsumowując, jako że w pojedynku tym może być sporo chaosu, który zawsze wyrównuje szanse, uważam, że nad 3.21 na wiktorię Marcina można się pochylić – nie tylko z pobudek patriotycznych.

Zwycięstwo Marcina Prachnio – 3.21
Zwycięstwo Vitora Petrino – 1.35

Inne ciekawe kursy

Walka Lawler vs. Price zakończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.65
Tatsuro Taira wygra przez poddanie – 1.45
Walka Whittaker vs. Du Plessis nie skończy się w R1 – 1.30

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button