UFCWiadomości MMA

Stephen Thompson: „Hendricks bez problemu zrobi wagę”

Wonderboy wierzy w Johny’ego Hendricksa i w to, że rywal nie będzie miał problemu z wyrobieniem limitu 170 funtów przed ich walką.

Na początku lutego w Las Vegas odbędzie się gala UFC 196, na której głównym wydarzeniem będzie rewanż pomiędzy Fabricio Werdumem (20-5-1) a Cainem Velasquezem (13-2), a stawką tego pojedynku będzie panowanie w królewskiej kategorii.

Z uwagi na hitowe starcie w wadze ciężkiej, nieco zapomnianym przez obserwatorów wydaje się pojedynek na tej samej gali, w którym w wadze półśredniej zmierzą się Johny Hendricks (17-3) i Stephen Thompson (11-1).

Hendricks przed swoim ostatnim starciem z Tyronem Woodley’em miał problemy z cięciem wagi i musiał wycofać się z pojedynku, co rozwścieczyło Danę White’a, który widział już Bigg Rigga w wadze średniej.

Ostatecznie jednak 32-letni były mistrz wagi półśredniej dostał szansę na walkę w limicie 170 funtów pod warunkiem stałej kontroli nad swoją dietą i odpowiedniego kontrolowania wagi. Sam Hendricks zdecydował się sporo zmienić w swoich przygotowaniach i przekonuje, że mierzy w powrót na szczyt, a na jednym z portali społecznościowych pochwalił się obecną formą, w robieniu której pomaga mu dietetyk.

null

40 dni przed ważeniem. Będę umieszczał aktualizację na 30, 20 i 10 dni przed ważeniem.

Najbliższy rywal 32-latka z Oklahomy bardzo optymistycznie podchodzi do tych informacji i wierzy, że Hendricks bez problemu zmieści się w limicie kategorii półśredniej. Thompson twierdzi również, że były mistrz dostał ultimatum od UFC, że jeśli nie zatrudni dietetyka, to będzie musiał przenieść się do dywizji średniej.

Dowiedziałem się jeszcze przed tym, jak nas zestawiono, że zatrudnił osobę, który pomaga mu robić wagę. Gość, którego zatrudnił, wie, co robi. Nie obawiałem się tego, bo wiem, że gdyby nie zatrudnił dietetyka, to musiałby robić wagę w limicie 185 funtów. On zdecydowanie chce udowodnić, że może zrobić wagę w 170 funtach, więc jestem pewien, że mu się to uda.

Co sądzicie o tych zmianach w przygotowaniach Hendricksa?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button