UFC

Sodiq Yusuff vs. Andre Fili na UFC 246

Pojedynek o wejście do Top 15 wagi piórkowej pomiędzy Sodiqiem Yusuffem i Andre Filim został dodany do karty walk gali UFC 246.

Starcie w wadze piórkowej pomiędzy aspirującymi do walki z czołówką Sodiqiem Yusuffem (10-1) i Andre Filim (20-6) zostało dodane do rozpiski gali UFC 246, która odbędzie się 18 stycznia w Las Vegas.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

O zestawieniu doniósł portal MMAJunkie.com.

Nigeryjczyk znajduje się na fali pięciu zwycięstw, z których trzy odniósł już pod banderą UFC. W debiucie ubił Sumana Mokhtariana, a następnie pokonał na punkty Sheymona Moraesa. Ostatnio był widziany w akcji podczas sierpniowej gali UFC 241, nokautując Gabriela Beniteza.

Wojujący w UFC od sześciu lat Andre Fili ostatnimi czasy złapał wiatr w żagle, obronną ręką wychodząc z czterech spośród pięciu ostatnich występów. Jedynej – dyskusyjnej – porażki doznał w tym okresie w starciu z Michaelem Johnsonem, ale niepowodzenie to powetował sobie dwoma wiktoriami – w lutym jednogłośnie pokonał Mylesa Jury’ego, a podczas lipcowej gali UFC on ESPN+ 13 ubił Sheymona Moraesa.

Starcie zapowiada się intrygująco. Fili będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych – także zasięgu – co może mu się przydać w szermierce na pięści i kopnięcia. To jednak Nigeryjczyk jest zawodnikiem, który uderza i kopie mocniej. Czy jednak zdoła wstrzelić się między proste Amerykanina?

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Andre Fili – 2.25
Sodiq Yusuff – 1.60

Wstępny typ:

Sodiq Yusuff

Rozpiska UC 246

145 lbs: Sodiq Yusuff (10-1) vs. Andre Fili (20-6)
155 lbs: Nasrat Haqparast (11-2) vs. Drew Dober (21-9)
145 lbs: Chas Skelly (18-4) vs. Grant Dawson (14-1)
125 lbs: Maycee Barber (8-0) vs. Roxanne Modafferi (23-16)
265 lbs: Alexey Oleinik (57-13-1) vs. Maurice Greene (8-3)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button