UFC

Sodiq Yusuff nowym rywalem Edsona Barbozy na październikową galę UFC FN

W interesująco zapowiadającym się starciu Edson Barboza skrzyżuje w październiku rękawice z Sodiqiem Yusuffem.

Nie Jeremy Stephens a Sodiq Yusuff (11-1) będzie ostatecznie rywalem Edsona Barbozy (20-9). Do walki dojdzie 10 października w ramach gali UFC Fight Night, która najprawdopodobniej odbędzie się w Abu Zabi.

O roszadzie doniósł nieoficjalnie portal Combate.com. Amerykanin wycofał się z walki z powodu niedostatecznego czasu na przygotowania.

Brazylijczyk nie zaliczy ostatnich występów do udanych – przegrał aż pięć z ostatnich sześciu. W maju tego roku zadebiutował w wadze piórkowej, niejednogłośnie – i kontrowersyjnie – przegrywając jednak z Danem Ige w ramach gali UFC Jacksonville. Wcześniej natomiast przegrywał z Paulem Felderem – decyzja również mogła pójść na jego konto – Justinem Gaethje czy Kevinem Lee. W glorii zwycięzcy nie był widziany od grudnia 2018 roku, gdy znokautował Dana Hookera.

Sklasyfikowany na 11. miejscu w rankingu Sodiq Yusuff ma za sobą cztery występy w UFC – wszystkie zwycięskie. W debiucie znokautował Sumana Mokhtariana, następnie wypunktowując Sheymona Moraesa. Później po ostrej chwilami jatce ubił Gabriela Beniteza, by ostatnio – tj. podczas styczniowej gali UFC 246 – nie bez problemów pokonać na punkty Andre Filiego.

Obaj zawodnicy to przede wszystkich stójkowicze, ale Nigeryjczyk odwoływał się już w przeszłości do zapasów – i wydaje się, że podobnie może być i w tym przypadku, bo szermierka kickbokserska z Barbozą będzie bardzo ryzykowna. Kto wie, czy jednak Yusuff nie jest korzystniejszym dla Brazylijczyka zestawieniem aniżeli Stephens – a to z uwagi na niezachwycający bak z paliwem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Edson Barboza – 2.05
Sodiq Yusuff – 1.70

Wstępny typ:

Edson Barboza

Rozpiska UFC Fight Night

Walka wieczoru

135 lbs: Marlon Moraes (23-6-1) vs. Cory Sandhagen (12-2)

Pozostałe

185 lbs: Rodolfo Vieira (7-0) vs. Markus Perez (12-3)
145 lbs: Edson Barboza (20-9) vs. Sodiq Yusuff (11-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button