„Tutaj nie skończy się na twojej walce z Khabibem” – człowiek Ramzana Kadyrowa grozi Conorowi McGregorowi

W jednej z wypowiedzi podczas konferencji prasowej przed galą UFC 229 w Las Vegas Conor McGregor rugając Abdulmanapa Nurmagomedova wspomniał o Ramzanie Kadyrowie – i doczekał się odpowiedzi.

Wcieliwszy się w rolę eksperta do spraw historii i kultury Kaukazu, Conor McGregor podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku przed galą UFC 229 zaatakował Abdulmanapa Nurmagomedova, określając go mianem tchórza. Na poparcie swojej tezy przywołał relacje ojca Khabiba Nurmagomedova z szefem Republiki Czeczeńskiej Ramzanem Kadyrowem.

Ludzie z Czeczenii wiedzą, o czym mówię, nazywając tego człowieka tchórzem. Wiedzą, dlaczego nazwałem go trzęsącym się ze strachu tchórzem w tym wpisie na Instagramie.

powiedział o Abdulmanapie Irlandczyk.

(Abdulmanap Nurmagomedov) i (Ramzan) Kadyrov byli razem w meczecie, a potem wrzucił to zdjęcie z (Ramzanem) Kadyrovem na Instagrama. Kadyrov to czeczeński dyktator, szaleniec – żeby była jasność. Ojciec Khabiba wylizał mu dupę. Opublikował zdjęcie z Kadyrovem, opisując je słowami: „Razem jesteśmy silniejsi”. To fałszywy szacunek podyktowany strachem.

Czeczeni wiedzą. Ludzie z Czeczenii wiedzą, że gdyby sytuacja się odwróciła i nadarzyłaby się okazja, aby jego ojciec wbił temu człowiekowi nóż w plecy – zrobiłby to bez chwili zawahania, żeby przejąć władzę. A nie zrobił nic. Dlatego jest tchórzem. Okazuje szacunek ze strachu. I o tym mówiłem.
Notorious nawiązał do poniższego wpisu Nurmagomedova seniora.

View this post on Instagram

Вместе мы сила 💪!

A post shared by Abdulmanap_nurmagomedov (@abdulmanap.nurmagomedov) on

Przytoczona powyżej wypowiedź Irlandczyka nie pozostała bez odpowiedzi w Czeczenii. Głos w temacie zabrał Khusein Khaliev (18-1) – zawodnik wagi półśredniej, który od kilku lat wojuje pod sztandarem dowodzonej przez Ramzana Kadyrowa organizacji World Fighting Championship Akhmat.

Conorze, jesteś wielkim mistrzem w gadce, ale tym razem odbijając piłeczkę, pogrążyłeś się podczas konferencji.

– powiedział Khaliev (tłumaczenie za Tomasz Koper).

Rozumiem, że twoja gadka uchodzi ci na sucho w Irlandii, Ameryce czy jeszcze gdzieś tam. Jeśli jednak sprawa dotyczy Czeczenii albo Kaukazu, powinieneś był pomyśleć, co można mówić, a jakich głupot gadać nie wolno. Za twoje słowa przyjdzie ci odpowiedzieć w klatce albo poza ścianami oktagonu – bo my nigdy nie wybaczamy bezczeszczenia imienia rodziny lub człowieka. Dlatego też radzę ci szybko się opamiętać i przeprosić, bo tutaj nie skończy się to twojej walce z Khabibem. Licz się ze słowami, jeśli nie szukasz poważniejszych przygód.

Z drugiej zaś strony, Conor McGregor od dawna nie ukrywa, że jest wielkim fanem Władymira Putina, z którym nawet spotkał się podczas tegorocznego Mundialu w Rosji. Prezydent Rosji jest natomiast politycznym zwierzchnikiem Ramzana Kadyrowa.

Póki co Irlandczyk nie odniósł się w żaden sposób do wypowiedzi Khalieva – i nie wydaje się szczególnie prawdopodobne, aby to uczynił. Biorąc jednak pod uwagę, z jakim zainteresowaniem śledzi przed galą UFC 229 sprawy na Kaukazie, wydaje się niemal pewne, że nie umknęła jego uwadze groźba ze strony człowieka Kadyrowa.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply