UFC

Shavkat Rakhmonov wraca do gry! Dwie nowe walki – w tym Ferguson vs. Pimblett – dodane do UFC 296!

Dwa nowe pojedynki zostały oficjalnie dodane do rozpiski grudniowej gali UFC 296: Edwards vs. Covington w Nowym Jorku.

Sternik UFC Dana White ogłosił, że zaplanowana na 16 grudnia w Las Vegas gala UFC 296 została wzbogacona o dwa nowe pojedynki.

W kategorii półśredniej niepokonany Shavkat Rakhmonov (17-0) skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do złota Stephenem Thompsonem (17-6-1), a w wadze lekkiej dla promowanego na wielką gwiazdę Paddy’ego Pimbletta (20-3) wyszykowano zaprawionego w bojach weterana Tony’ego Fergusona (25-9).

Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu Shavkat Rakhmonov odniósł już w oktagonie UFC pięć zwycięstw, wszystkie przed czasem. Ostatnio poddał w trzeciej rundzie Geoffa Neala.

Okupujący 7. miejsce w klasyfikacji Wonderboy pokonał w grudniu zeszłego roku Kevina Hollanda, powracając na zwycięskie tory po porażkach z Belalem Muhammadem i Gilbertem Burnsem.

Pomimo 40 już lat na karku Amerykanin nadal prezentuje się bardzo dobrze pod kątem szybkościowym. To oczywiście doskonały uderzacz. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Kazach jest znacznie wszechstronniejszym zawodnikiem – nie tylko radzi sobie w stójce, ale jest też diablo skuteczne w klinczu oraz w parterze. Ostatnio udowodnił też, że ma srogi charakter oraz doskonałą kondycję. Będzie faworytem.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Shavkat Rakhmonov – 1.40
Stepheh Thompson – 2.80

Wstępny typ

Shavkat Rakhmonov


Bilans Paddy’ego Pimbletta w UFC wynosi 4-0, choć ostatnie zwycięstwo – nad Jaredem Gordonem – wzbudziło sporo kontrowersji. Brytyjczyk nie był widziany w akcji od grudnia zeszłego roku.

Tony Ferguson nie zaznał smaku zwycięstwa od ponad czterech lat. Przegrał sześć ostatnich walk, w tym cztery przed czasem. W oktagonie był ostatnio widziany w lipcu, ulegając Bobby’emu Greenowi przez techniczne poddanie w samej końcówce walki – wcześniej został jednak mocno porozbijany.

Wspomniana konfrontacja El Cucuya z Kingiem pokazała, że były tymczasowy mistrz nadal ma srogi charakter, odporną szczękę i solidną kondycję. Zdecydowanie natomiast brakuje mu już szybkości, a jego defensywa jest dziurawa jak szwajcarski ser. Kto wie jednak, czy na Paddy’ego Pimbletta zestaw umiejętności, jaki pozostał Amerykaninowi, nie okaże się wystarczający? Wydaje się, że szczególnie w aspektach kondycyjnych Ferguson powinien przeważać.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Paddy Pimblett – 1.60
Tony Ferguson – 2.15

Wstępny typ

Tony Ferguson

Rozpiska UFC 296

Walka wieczoru

170 lb: Leon Edwards (21-3) vs. Colby Covington (17-3) – o pas mistrzowski

Co-main event

125 lb: Alexandre Pantoja (26-5) vs. Brandon Royval (15-6) – o pas mistrzowski

Pozostałe

170 lb: Shavkat Rakhmonov (17-0) vs. Stephen Thompson (17-6-1)
155 lb: Tony Ferguson (25-9) vs. Paddy Pimblett (20-3)
170 lb: Vicente Luque (22-9-1) vs. Ian Garry (13-0)
125 lb: Tagir Ulanbekov (14-2) vs. Cody Durden (16-4-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 5

Dodaj komentarz

Back to top button