UFC

Leon Edwards vs. Colby Covington walką wieczoru UFC 296! Znamy też co-main event grudniowej gali!

Długo wyczekiwane starcie na szczycie wagi półśredniej pomiędzy Leonem Edwardsem i Colbym Covingtonam odbędzie się podczas grudniowej gali UFC 296.
W drugiej obronie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej Leon Edwards (21-3) skrzyżuje rękawice z Colbym Covingtonem (17-3). Pojedynek ten uświetni galę UFC 296, która odbędzie się 16 grudnia w Las Vegas.

W co-main evencie wydarzenia do pierwszej obrony tronu 125 funtów stanie Alexandre Pantoja (26-5). Jego przeciwnikiem będzie Brandon Royval (15-6)

O zestawieniu obu walk oficjalnie poinformował sternik organizacji Dana White.
Jamajski mistrz jest niepokonany od prawie ośmiu lat i może pochwalić się serią jedenastu zwycięstw. W sierpniu ubiegłego roku spektakularnym kopnięciem na głowę w piątej rundzie zakończył w rewanżu panowanie Kamaru Usmana w wadze półśredniej. W trylogii, do której doszło w marcu tego roku, również okazał się lepszy, tym razem zwyciężając większościową decyzją.

Dla Colby’ego Covingtona – byłego tymczasowego mistrza – będzie to trzecie podejście do walki o złoto 170 funtów – dwukrotnie w przeszłości sięgnięcie po pas uniemożliwiał mu Kamaru Usman. Chaos nie był widziany w akcji od marca 2022 roku, gdy w ociekającym złą krwią starciu zdominował na pełnym dystansie Jorge Masvidala. Kilka tygodni później został zaatakowany na ulicy przez Gamebreda, po czym na długie miesiące zniknął z przestrzeni medialnej.Starcie to zapowiada się jako klasyczna konfrontacja uderzacza z zapaśnikiem. Mając na uwadze formę, jaką w aspektach antyzapaśniczych brytyjski Jamajczyk zaprezentował w rewanżu z Kamaru Usmanem oraz długi rozbrat z oktagonem prawie 36-letniego już Colby’ego Covingtona, trudno nie faworyzować tutaj mistrza – choć, owszem, presja, zapaśniczy upór oraz sroga kondycja pretendenta mogą mocno uprzykrzyć mu życie.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Leon Edwards – 1.50
Colby Covington – 2.50

Wstępny typ

Leon Edwards

Rozpiska UFC 296

Walka wieczoru

170 lb: Leon Edwards (21-3) vs. Colby Covington (17-3) – o pas mistrzowski

Co-main event

125 lb: Alexandre Pantoja (26-5) vs. Brandon Royval (15-6) – o pas mistrzowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button