UFC

Shane Carwin wraca – wysłucha ofert innych organizacji

Szykujący się do powrotu do walki Shane Carwin rozstał się z UFC i obecnie chętnie wysłucha propozycji od innych organizacji.

Były tymczasowy mistrz kategorii ciężkiej UFC Shane Carwin od dobrych kilku miesięcy przebąkiwał o powrocie do walki. I wygląda na to, że właśnie uczynił w tym kierunku pierwszy poważny krok – rozstał się z UFC i może teraz wysłuchiwać ofert innych organizacji.

Jak wielu z was wie, ostatnio zdecydowałem się powrócić z emerytur.

– napisał Carwin na forum Underground.

Poprosiłem moich menadżerów z Igrained Media, aby pomogli mi wytyczyć kurs. To doprowadziło do przeglądu mojego kontraktu i konwersacji z Joe Silvą i prawnikami UFC. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że moja wartość i to, co wnoszę do kategorii ciężkiej, będzie lepiej wykorzystane gdzieś indziej. Jestem teraz wolnym zawodnikiem. Chętnie porozmawiam z innymi organizacjami MMA. Kategoria ciężka ma wiele świetnych zestawień i nie wszystkie z nich są w UFC.

Jestem podekscytowany przyszłością. Chcę udowodnić sobie samemu i moim fanom, że jestem w czołówce dywizji. Dzisiaj rozpoczyna się podróż.

41-letni Shane Carwin ostatni raz widziany był w oktagonie w czerwcu 2011 roku, przegrywając z Juniorem dos Santosem. Wcześniej natomiast przegrał z Brockiem Lesnarem w starciu o unifikację pasów mistrzowskich.

Po problemach z kontuzjami w maju 2013 roku ogłosił przejście na sportową emeryturę. Teraz zapewnia, że nie ma już po nich śladu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button