UFC

Shane Burgos i Thomas Almeida poznali rywali na UFC 220

Starcia Shane’a Burgosa z Calvinem Kattarem i Thomasa Almeidy z Robem Fontem trafiła do rozpiski styczniowej gali UFC 220 w Bostonie.

Dwa świetnie zapowiadające się pojedynki zostały dodane do zaplanowanej na 20 stycznia gali UFC 220, która odbędzie się w Bostonie. O obu poinformowała grupa menadżerska Top Game Management.

W kategorii piórkowej niepokonany i niezwykle efektownie walczący Shane Burgos (10-0), który wygrał już trzy walki pod banderą UFC – z Tiago Tratorem, Charlesem Rosą i Godofredo Pepey’em – skrzyżuje pięści z mającym za sobą bardzo udany debiut – bo pokonał w nim Andre FiliegoCalvinem Kattarem (17-2).

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/891454837925261312

Calvin Kattar wypunktował Andre Filiego w debiucie w UFC.

W swojej drugiej walce w oktagonie Shane Burgos po stocktońsku skończył Charlesa Rosę.

Starcie zapowiada się niezwykle efektownie, bo Burgos jest typem zawodnika, który walczy piekielnie agresywnie, chętnie przyjmując cios, by oddać własnym – dysponuje do tego piekielnie twardą szczęką i ciężkimi rękami. W starciu z Kattarem nie będzie miał jednak łatwego zadania, bo ten jest dobrze poukładany boksersko, umiejętnie wykorzystując przede wszystkim ciosy proste i walcząc odpowiedzialnie w defensywie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Shane Burgos – 1.60
Calvin Kattar – 2.25
Druga walka dodana do gali UFC 220 odbędzie się w limicie kategorii koguciej – o powrót na zwycięskie tory powalczą Thomas Almeida (22-2), który został ostatnio wypunktowany przez Jimmiego Riverę, i Rob Font (14-3), którego poddał w ostatnim występie Pedro Munhoz.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze, więc czeka nas sporo szermierki na pięści i kopnięcia. Amerykanin jest lepiej poukładanym bokserem, ale to Almeida ma więcej narzędzi ofensywnych, szczególnie w półdystansie i klinczu – o ile oczywiście zdoła się tam przedrzeć, co nie będzie łatwym zadaniem z uwagi na dobrą prace na nogach Fonta i jego niezłą generalnie defensywę.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Thomas Almeida – 1.55
Rob Font – 2.35

Rozpiska UFC 220

155 lbs: Islam Makhachev (14-1) vs. Gleison Tibau (32-12)
145 lbs: Shane Burgos (10-0) vs. Calvin Kattar (17-2)
135 lbs: Thomas Almeida (22-2) vs. Rob Font (14-3)

*****

Typowanie UFC FN 120 – Pettis vs. Poirier

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button