Shamil Musaev zamierza wrócić do wagi lekkiej – ale czy pod banderą KSW?

Shamil Musaev nie składa broni w walce o pas mistrzowski kategorii lekkiej – choć wobec najnowszych doniesień, nie wiadomo, czy nadal wojował będzie w KSW.

Zanim w 2019 roku dołączył do organizacji KSW, Shamil Musaev wielokrotnie rywalizował w kategorii półśredniej. Dwie pierwsze walki pod banderą polskiego giganta – obie wygrał przez nokauty w pierwszych rundach, ubijając Huberta Szymajdę i Grzegorza Szulakowskiego – stoczył jednak w limicie wagi lekkiej.

Natomiast w sobotę niepokonany Dagestańczyk po raz pierwszy wystąpił w Polsce w kategorii półśredniej, przenosząc się tam na starcie z debiutującym w KSW i również mogącym pochwalić się nieskazitelnym bilansem Urosem Jurisiciem.
Pojedynek skończył się awanturą i bijatyką, ale w regulaminowym czasie to Shamil Musaev okazał się lepszy, pewnie pokonując Słoweńca jednogłośną decyzją sędziowską. Na przestrzeni 15 minut rywalizacji mocno okopał wykroczną nogę rywala, przeważając też w płaszczyźnie zapaśniczej.

Pytany w drodze do gali KSW 58 w Łodzi o migrację Dagestańczyka do 77 kilogramów, współwłaściciel KSW Martin Lewandowski prognozował – chociażby w rozmowie z MyMMA.pl – że Cichy Zabójca zostanie już w nowej dywizji. Miał bowiem od pewnego czasu borykać się ze ścinaniem wagi do kategorii lekkiej.

Tymczasem po sobotniej gali dziennikarz Scott Lagdon poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Shamil Musaev zamierza powrócić do 70 kilogramów.

– Drużyna Musaeva właśnie powiedziała mi, że przeniósł się do 170 funtów tylko na tę jedną walkę – napisał na Twitterze. – Wróci do kategorii lekkiej. Cieszę się. Kategoria półśrednia nie wydawała się dla niego odpowiednia w dłuższym okresie. Wierzą, że może zostać mistrzem UFC.
Niewykluczone, że napomknięcie o UFC nie było przypadkowy. Pytanie bowiem, czy następny pojedynek Shamil Musaev stoczy pod banderą KSW? Jego kompan Abus Magomedov stwierdził bowiem w rozmowie z portalem Sport-Express.ru, że zwycięstwem z Urosem Jurisiciem Cichy Zabójca wypełnił kontrakt z polskim gigantem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply