High LeaguePolskie MMA

Sensacyjne wieści! Damian Janikowski we freak-fightach! Starcie na High League potwierdzone!

Nieoczekiwane wieści! Olimpijczyk Damian Janikowski wystąpi na grudniowej gali High League 5.

Cudaczna organizacja High League ogłosiła niecodzienny angaż – pod jej skrzydła trafił brązowy medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym Damian Janikowski. Startujący dotychczas pod banderą KSW zawodnik wystąpi na gali High League 5, która odbędzie się 10 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie.

Rywalem wrocławianina będzie mocny stójkowicz Mateusz Kubiszyn. Pojedynek został zakontraktowany na 3 rundy po 3 minuty i odbędzie się w formule MMA.

Kursy bukmacherskie na walkę Janikowski vs. Kubiszyn ujawnionesprawdź!

Don Diego to utytułowany kickbokser, który w ostatnich latach robił też furorę w walkach na gołe pięści pod sztandarem organizacji Gromda, gdzie został mistrzem. W czerwcu zadebiutował pod sztandarem High League, w formule MMA – także na dystansie trzech rundy po trzy minuty – pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Denisa Załęckiego.

Damian Janikowski wojuje w formule MMA od 2017 roku. Rokował doskonale, bo wygrał trzy pierwsze walki w dominującym stylu. Jednak wraz z porażką z Michałem Materlą stracił rozpęd. W ostatnich dziewięciu występach uzyskał bilans 4-5. Po raz ostatni był widziany w akcji we wrześniu, przegrywając przez poddanie – kontrowersyjne – z Tomem Breese.

Damian Janikowski jest drugim szeroko znanym nad Wisłą sportowcem z krwi i kości, wywodzącym się ze sportów walki, który wystąpi pod sztandarem High League. Podczas ostatniej gali w klatce cudacznej organizacji wystąpił Artur Szpilka, który pokonał przez techniczny nokaut wspomnianego Denisa Załęckiego.

Nie wiadomo, czy Damian Janikowski jest nadal związany kontraktem z KSW. Niewykluczone, że otrzymał od Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego> zielone światło na występ w High League, bo po ostatnim starciu obowiązywała go w w kontrakcie z KSW jeszcze jedna walka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button