KSWPolskie MMA

Sensacja w Szczecinie! Tomasz Narkun pokonany na KSW 66! Ibragim Chuzhigaev nowym mistrzem!

Sensacja stała się faktem! Tomasz Narkun stracił pas mistrzowski wagi półciężkiej na rzecz Ibragima Chuzhigaeva!

Do nie lada niespodzianki doszło w co-main evencie gali KSW 66 w Szczecinie, gdzie gremialnie skreślany Ibragim Chuzhigaev (16-5) pokonał dzierżącego pas wagi półciężkiej od sześciu lat Tomasza Narkuna (18-5).

Chuzhigaev trafił Polaka jednym z ciosów na otwarcie walki – Narkun natychmiast zanurkował do jego nóg, ale pretendent świetnie się wybronił. Czeczen potraktował mistrza atomowym lowkingiem, okrutnie wyginając mu nogę.

Narkun jakby nieco naruszony, wolniejszy. Ale trafił ładnym prostym, poszukał firmowego frontala na korpus. Ostre wymiany – żaden nie trafił, ale bomby Czeczena śmignęły blisko głowy Polaka! Szarża Narkuna i… Obrotowy backfist Czeczena trafił czysto! Polak na deskach! Chuzhigaev zaprosił go jednak z powrotem do stójki, szelmowsko się tylko uśmiechając.

Kombinacja lewego na dół i prawego overhnanda zahaczyła o głowę Narkuna! Obaj prowokacyjnie zachęcają się nawzajem do bójki.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Chuzhigaev

W pierwszych fragmentach drugiej rundy Narkun dobrze pracował frontalnymi kopnięciami na korpus, dystansując rywala. Trafił kombinacja prostych. Chuzhigaev rozpuszczał ostro ręce w półdystansie, ale jego ciosy pruły powietrze. Narkun spróbował obalenia, ale Czeczen doskonale się wybronił.

Pretendent zdzielił mistrza ładnymi prostymi. Narkun odpowiedział dobrym ciosem i frontalem na korpus. Twarz stargardzianina była już mocno porozbijana i zakrwawiona. Tempo walki odrobinę spadło. Akcji było niewiele. Tomasz próbował prostych, podczas gdy Ibragim doskakiwał z bombami, ale na ogół szył nimi powietrze.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Chuzhigaev

Rundę trzecią Żyrafa rozpoczął znacznie aktywniej. Kąsał rywala prostymi, smagał kopnięciami na korpus, unikał kontrujących sierpów i cepów Chuzhigaeva. Czeczen poszukał kilku zrywów, mocno rozpuszczając ręce, ale bez powodzenia. Narkun robił dobry użytek ze swojej przewagi zasięgu ramion.

Czeczen grzmotnął Polaka dobrym prawym, poprawiając później srogim lowkingiem. W półdystansie próbował urwać mistrzowi głowę, nieomal zataczając się po przestrzelonych uderzeniach. Tomasz metodycznie pracował natomiast prostymi – głównie lewym, choć tu i ówdzie dokładał też prawy.

W ostatniej minucie Ibragim w końcu zanotował kilka dobrych sierpowych, choć nie był w stanie naruszyć Tomasza. Wystrzelił też na kolano Polaka.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Narkun

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Stargardzianin mocno rozpoczął rundę czwartą, dosięgając rywala kilkoma prostymi i szeroko się uśmiechając. Czeczen szybko jednak odpowiedział własnymi uderzeniami, zmazując uśmiech z twarzy Polaka.

Z czasem aktywność Chuzhigaeva nieco spadła. Narkun szachował rywala lewym prostym i frontalami, by w końcu świetnie zanurkować pod ciosami przeciwnika, po krótkiej szamotaninie zachodząc mu za plecy. Berserker zaatakował duszeniem, ale Czeczen dobrze się ułożył, neutralizując zagrożenie. Ibragim wykluczył rękę Polaka, grając wyraźnie na czas. W końcówce Narkun w końcu wyciągnął rękę, zrzucając kilka uderzeń na głowę unieruchomionego przeciwnika.

Punktacja Lowking.pl R4:
10-9 Narkun

Po kilku wymianach na otwarcie ostatniej odsłony – obaj trafili lewym prostym – Narkun poszukał obalenia, ale Chuzhigaev dobrze się wybronił. Czeczen skontrował lewym sierpem kopnięcie Polaka. Berserker trafił ładnym jabem. Pretendent odpowiedział prawym. Frontal mistrza doszedł korpusu Ibragima. Obaj trafili – Tomasz krosem, Ibragim kontrującym lewym sierpem. Soczysty lewy prosty pretendenta. Akcji niewiele, głównie pojedyncze ciosy. Kolejna próba obalenia w wykonaniu Narkuna – już trzecia w tej rundzie – wybroniona przez pretendenta. Dobre akcje Chuzhigaeva – dwa mocne uderzenia doszły szczęki polskiego mistrza. Minuta do końca.

Srogi prawy autorstwa Chuzhigaeva doszedł celu. Kopnięcie na kolano również. Narkun mało aktywny. Znów poszukał obalenia, ale pretendent dobrze się wyb

Punktacja Lowking.pl R5:
10-9 Chuzhigaev

Punktacja końcowa Lowking.pl:
48-47 Chuzhigaev

Wszyscy trzej sędziowie byli zgodni – wypunktowali walkę w stosunku 48-47 na korzyść Ibragima Chuzhigaeva, który skończył 6-letnie panowanie Tomasza Narkuna w kategorii półciężkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button