UFC

Santiago Ponzinibbo zdominował i brutalnie znokautował Neila Magny’ego – video

Santiago Ponzinibbio nie zwalnia tempa – Argentyńczyk wykonał kolejny krok w drodze po pas mistrzowski kategorii półśredniej, rozbijając w pył Neila Magny’ego.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 140 w Buenos Aires Santiago Ponzinibbio (28-3) mocno porozbijał i ostatecznie w czwartej rundzie ciężko znokautował Neila Magny’ego (21-8).
Przewaga Argentyńczyka nie podlegała dyskusji od pierwszej rundy. Nieustannie wywierał on presję, raz za razem świetnie zamykając miotającego się pod siatką Amerykanina, gdzie ustawiał go sobie lewym prostym, polując na prawice i atomowe lowkingi na wysokości łydki. W samej końcówce mocno zachwiał rywalem, ale Magny przetrwał do syreny kończącej pierwsze pięć minut.

Amerykanin spróbował odwrócić losy walki w drugiej rundzie, wychodząc agresywnie i aktywnie pracując długimi prostymi, ale na nic się to zdało, bo serią brutalnych lowkingów został przywołany do porządku i kilka razy wręcz ścięty. W rezultacie przez większość rundy ponownie panicznie miotał się na siatce, próbując nie dać się ustrzelić.

W trzeciej odsłonie Ponzinibbio nadal dominował. Gnębił mającego już poważne problemy z poruszaniem się rywala srogimi lowkingami, polując też na rozstrzygające ciosy. Magny próbował się opędzać prostymi i część z nich doszła nawet celu, ale znajdował się w permanentnej defensywie.

W połowie czwartej rundy Argentyńczyk dopełnił dzieła zniszczenia. Powstrzymawszy desperackie próby obaleń w wykonaniu Magny’ego i zdemolowawszy doszczętnie jego wykroczną nogę, ustrzelił go potężnym prawym, po którym Amerykanin runął na deski, twarzą przodem, nieprzytomny.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Back to top button