„Sam siebie duszę w tych walkach” – Kevin Lee nie wyklucza kilkuletniej przerwy po porażce z Charlesem Oliveirą

Jeszcze kilka tygodni temu kpił z elity kategorii lekkiej, zapowiadając rychłe sięgnięcie po jej tron – po klęsce w Brasilii Kevin Lee rozważa kilkuletnią przerwę.

Kevin Lee nie będzie miło wspominał wojażu do Brasilii, gdzie przy pustych trybunach odbyła się gala UFC on ESPN+ 28. W pojedynku wieńczącym wydarzenie przegrał bowiem przez gilotynę w trzeciej rundzie z Charlesem Oliveirą.

– Miałem wrażenie, że walka układa się dobrze – powiedział w rozmowie z dziennikarzami po gali. – Zostałem uduszony. Nie mogę zrzucić tego na nic innego.

Po dwóch pierwszych rundach wszyscy trzej sędziowie punktowali pojedynek w stosunku 20-18 dla Brazylijczyka, ale Amerykanin zapewnił, że po prostu realizował swoją strategię na walkę.

– W pierwszych dwóch rundach trzymałem się planu – stwierdził. – Potem w przerwie przed trzecią rundą powiedziałem narożnikowi, że kompletnie zmieniam taktykę. Patrząc na to z perspektywy czasu, porzuciłem plan i to był zły ruch. Próbowałem przejąć kontrolę nad walką, zamiast pozwolić jej, żeby się po prostu rozwijała. Sam się udusiłem.

W drodze do gali Lee przestrzelił wagę, przekraczając ją w piątek o 2,5 funta. Pokajał się za to, przyznając, że zachował się nieprofesjonalnie. Zwrócił jednak uwagę, że pojechał do Brazylii bez dietetyka, bo – jak w lekko zawoalowany sposób dał do zrozumienia – tym razem UFC nie było skore opłacić jego podróży. Stwierdził też, że najzwyczajniej w świecie zabrakło mu czasu na ścięcie nadwyżkowych funtów. Zapewnił jednak, że wini tylko i wyłącznie siebie.
Pomimo drugiego w karierze przekroczenia limitu kategorii lekkiej i jednego występu w półśredniej – przegrał wówczas z Rafaelem dos Anjosem – Kevin Lee nigdzie się nie wybiera.

– Uważam, że kategoria lekka nadal jest moim domem – stwierdził. – Muszę tylko dopracować kilka rzeczy. Ale teraz robię długą przerwę. W pewien sposób pospieszyłem się z tą walką. Prawdopodobnie minie kawał czasu, zanim zobaczycie mnie ponownie.

Kiedy zatem możliwy powrót?

– Muszę przeanalizować kilka rzeczy – powiedział przygotowujący się do walki w Tristar Gym Amerykanin. – Mój obóz był świetny. Moi trenerzy powiedzieli mi wszystkie odpowiednie rzeczy. Ale to porzuciłem. W tym przypadku wszystko to moja wina. Może więc wrócę za kilka lat albo jakoś tak.

– To była szybka walka – kontynuował ze smutkiem. – Miałem wrażenie, że dopiero się rozkręca.

Dla Kevina Lee porażka z Charlesem Oliveirą jest trzecią w ostatnich czterech występach. Dwóch kolejnych walk Motown Phenom nie wygrał od 2017 roku.Zanim powróci do oktagonu, zamierza mocno popracować nad swoimi umiejętnościami. Ma świadomość, że aż trzech spośród sześciu porażek w karierze doznał przez poddania – a konkretnie: duszenia.

– O wiele więcej jiu-jitsu – powiedział o swoich planach. – To na pewno. Ciągle przegrywam te walki przez duszenia. I to nawet nie ci goście mnie duszą – sam się duszę. Czuję, że sam siebie duszę. Muszę dojść do tego, dlaczego tak się dzieje.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply