Salahdine Parnasse bierze na celownik Mateusza Gamrota

Najnowsze wpisy Salahdine’a Parnasse w mediach społecznościowych wskazywać mogą na to, że młody Francuz przygotowuje się do walki z Mateuszem Gamrotem.

W zgodnej opinii fanów oraz ekspertów większych i mniejszych koncertowym zwycięstwem z Romanem Szymańskim w walce wieczoru sobotniej gali KSW 48 w Lublinie nowy tymczasowy mistrz 66 kilogramów Salahdine Parnasse zapewnił sobie pierwszeństwo w kolejce po usługi podwójnego czempiona Mateusza Gamrota.

Zobacz także: Mike Perry i Alex Oliveira porwali publiczność przed walką (VIDEO)

I wygląda na to, że 21-letni ledwie Francuz gruszek w popiele zasypiać nie zamierza i już zabrał się za analizę walk Gamera. Na to przynajmniej wskazywać mogą relacje, jakie opublikował na Instagramie, najwyraźniej studiując pojedynek kudowianina z Mansourem Barnaouim. Wśród opublikowanych fragmentów z tamtego starcia znalazło się też poniższe zdjęcie, które może sugerować współpracę między dwoma Francuzami celem rozczytania Gamrota.
Gamrot i Barnaoui zmierzyli się podczas gali KSW 35 w maju 2016 roku. Polski zawodnik wygrał wówczas jednogłośną decyzją sędziowską, sięgając po pas mistrzowski 70 kilogramów. Od tamtej pory Tarzan wygrał sześć pojedynków, wszystkie rozstrzygając przed czasem. Wygrał turniej ROAD FC i 18 maja stanie do walki o milion dolarów z mistrzem wagi lekkiej A Sol Kwonem.

Póki co nie wiadomo, kiedy – i czy w ogóle – dojdzie do starcia Gamrota z Parnasse. Polski zawodnik wygrał Mistrzostwa Europy ADCC i zamierza wziąć udział we wrześniowym Mundialu w Los Angeles. A to może oznaczać, że do klatki KSW powróci najwcześniej w grudniu – jeśli wcześniej dojdzie do porozumienia z właścicielami.

*****

„Nie mogę chodzić w linii prostej, nie widzę na lewe oko, zwyrodnienie stawów w całym ciele” – Renato Sobral o życiu po zakończeniu kariery

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

6 Comments

 1. abc

  1 maja 2019 at 12:30

  Gamrot ma uspawiedliwienie przed walką z Parnasse (ADCC)

 2. Barboza

  1 maja 2019 at 14:02

  Nie wydaje mi się żeby Gamer uciekał przed kimkolwiek, im wcześniej zawalczy z Parnasse tym lepiej dla niego, bo Francuz będzie już tylko lepszy. Mistrzostwa ADCC to najwyższy poziom na świecie i daje możliwość starć z najlepszymi w przeciwieństwie do KSW, gdzie brakuje przeciwników, którzy mogliby stawić mu poważny opór.

  • abc

   1 maja 2019 at 18:26

   nie chodzi mi, że ucieka przed francuzem,ale Parnasse jako jeden z niewielu może stanowić realne zagrożenie dla tego jednak napompowanego rekordu.
   szczególnie, że Gamrot musiałby znowu zbijać do piórkowej.

   co do poziomu ADCC: Khabiba nie było, ani dzików ze wschodu,ale był nasz Rajewski :-)), co trochę świadczy o poziomie rywalizacji.

   • Barboza

    1 maja 2019 at 19:49

    Mhm, czyli to że Rajewski wystartował w europejskich eliminacjach świadczy o poziomie ADCC? Natomiast tacy zawodnicy jak :JT Torres, Vagner Rocha, Lucas Lepri, Garry Tonon i Celso Vinicius, którzy będą w jednej kategorii z Gamerem na finałach ADCC w Los Angeles, nie dorównują w bjj dzikom ze wschodu?

 3. Barboza

  1 maja 2019 at 15:11

  Moim zdaniem Gamerowi bliżej do starcia z mistrzem kategorii półśredniej niż do ponownego zbijania do limitu kategorii piórkowej. Biorąc pod uwagę potencjalną dłuższą przerwę od walk w MMA i fakt, że wygrał mistrzostwo Europy ADCC w kategorii -77, nie wyobrażam sobie żeby następnie zbijał do -66 w przeciągu 3 miesięcy. Gamrot nie jest osobą, która podejdzie na pół gwizdka do finałów tak prestiżowych zawodów, będzie miał w międzyczasie sporo czasu, aby nabrać masy mięśniowej i udoskonalić jeszcze bardziej parter, który powinien być główną bronią w ewentualnym starciu z Soldicem. Wygrywając z nim zostałby największą gwiazdą w historii KSW zdobywając potrójne mistrzostwo, a nienaruszony Parnasse budowałby swoją pozycję w kategorii piórkowej pokonując coraz lepszych rywali.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply