Polskie MMAStatystyki MMAUFC

Rywale Marcina Helda w UFC na tle rywali innych Polaków – statystyki

Marcina Helda zdecydowanie nie oszczędzają – jeszcze żaden inny polski zawodnik nie mierzył się w swoich dwóch pierwszych potyczkach w UFC z tak doświadczonymi rywalami.

Dziś w nocy Marcin Held na gali UFC Fight Night 103 w Phoenix stoczy swoją drugą walkę pod banderą amerykańskiego giganta, mierząc się z zaprawionym w bojach Joe Lauzonem. W swoim debiucie – przegranym jednogłośną decyzją sędziowską – skrzyżował rękawice z innym weteranem Diego Sanchezem.

W historii występów polskich zawodników w UFC jeszcze żaden nie mierzył się w dwóch pierwszych potyczkach z rywalami choćby porównywalnymi pod względem doświadczenia z tymi, naprzeciwko których do klatki wchodził (wejdzie) Marcin Held. Różnice między przeciwnikami tyszanina i tymi, z którymi przyszło się mierzyć innym nadwiślańskim zawodnikom, są gargantuiczne.

Oczywiście liczba stoczonych walk w UFC nie zawsze musi oznaczać klasę sportową (na ogół tak jest – choć nie jest to żelazna reguła), ale przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Poniżej zestawienie wszystkich polskich zawodników w UFC, którzy stoczyli w oktagonie co najmniej dwie walki. Obok ich nazwiska łączny rekord w UFC ich dwóch pierwszych rywali. Poniżej natomiast nazwiska tychże rywali oraz ich ówczesne rekordy w UFC.

Marcin Held (28-18)

Diego Sanchez (15-9)
Joe Lauzon (13-9)

Damian Grabowski (6-5)

Derrick Lewis (4-2)
Anthony Hamilton (2-3)

Jan Błachowicz (5-2)

Ilir Latifi (2-1)
Jimi Manuwa (3-1)

Piotr Hallmann (4-2)

Francisco Trinaldo (3-1)
Al Iaquinta (1-1)

Łukasz Sajewski (4-2)

Nick Hein (1-1)
Gilbert Burns (3-1)

Peter Sobotta (3-4)

Paul Taylor (2-3)
James Wilks (1-1)

Damian Stasiak (2-4)

Yaotzin Meza (2-4, 1NC)
Filip Pejic (0-0)

Marcin Tybura (2-3)

Tim Johnson (1-1)
Viktor Pesta (1-2)

Paweł Pawlak (0-4)

Peter Sobotta (0-3)
Sheldon Westcott (0-1)

Karolina Kowalkiewicz (2-1)

Randa Markos (1-1)
Heather Clark (1-0)

Krzysztof Jotko (1-1)

Bruno Santos (0-0)
Magnus Cedenblad (1-1)

Marcin Bandel (1-1)

Mairbek Taisumov (0-0)
Stevie Ray (1-1)

Tomasz Drwal (1-0)

Thiago Silva (1-0)
Ivan Serati (0-0)

Daniel Omielańczuk (1-0)

Nandor Geulmino (0-0)
Jared Rosholt (1-0)

Joanna Jędrzejczyk (1-0)

Juliana Lima (0-0)
Claudia Gadelha (1-0)

Bartosz Fabiński (1-0)

Garreth McLellan (0-0)
Hector Urbina (1-0)

Aby mieć skalę porównawczą, odnotujmy, że łączny rekord w UFC dwóch pierwszych rywali Marcina Helda pod banderą amerykańskiego giganta wynosi 28-18, podczas gdy pozostałych piętnastu polskich zawodników i zawodników łącznie 34-29. Innymi słowy, rywale zawodnika Ankosu MMA odnieśli prawie tyle samo zwycięstw w oktagonie, co łącznie trzydziestu (!) rywali piętnastu innych reprezentantów Polski!
Obrazując to jeszcze dobitniej – średni rekord w UFC rywali tyszanina to 14-9. Drugi reprezentant Polski, który mierzył się z najbardziej doświadczonymi rywalami, to Damian Grabowski – średni rekord jego przeciwników to 3-2,5.

*****

Wszystkie informacje na temat dzisiejszej gali (godziny transmisji, statystyki, ciekawostki, informacje) znajdziecie w naszym Kompendium Wiedzy o UFC Fight Night 103.

Postaci Joego Lauzona dokładnie przyjrzeliśmy się w szczegółowej analizie, identyfikując osiem kroków do jego pokonania.

Z kolei nasze redakcyjne typowanie gali znajdziecie tutaj.

Natomiast typy zagranicznych dziennikarzy na walkę Held vs. Lauzon przedstawiliśmy tutaj.

*****

300 PLN dla zwycięzcy – UFC Fight Night 103

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button