Polskie MMAUFC

Świat o walce Marcin Held vs. Joe Lauzon

Marcin Held stoczy dziś w nocy drugą walkę pod banderą amerykańskiego giganta, na gali UFC Fight Nigth 103 w Pheonix mierząc się z Joe Lauzonem. Jak jego szanse na zwycięstwo oceniają zagraniczni dziennikarze oraz fani?

Wcześniej rozłożyliśmy na części pierwsze umiejętności Joego Lauzona, wypunktowując jego najsłabsze strony, które Marcin Held może wykorzystać, aby odnieść pierwszą wiktorię w oktagonie. Cały tekst poniżej.

Ubijamy Joego Lauzona w 8 krokach!

Z kolei nasze redakcyjne typowanie tej i wszystkich innych walk gali UFC Fight Night 103 możecie znaleźć poniżej:

Typowanie UFC Fight Night 103 – Rodriguez vs. Penn

Jak natomiast na walkę Held vs. Lauzon zapatrują się zagraniczni dziennikarze oraz fani? Sprawdźmy!

*****

Connor Reubusch – Sherdog.com

Po pierwsze: to będzie dobra walka. Oglądanie Lauzona i Helda wijących się w parterze powinno być świetnym sposobem na rozpoczęcie roku w MMA; a ponieważ obaj są niezwykle kreatywni i agresywni w parterze, walka może skończyć się w dowolnym momencie z którymkolwiek z nich w roli zwycięzcy. Czasami jednak zwykła MMAtematyka jest najlepszym sposobem i trudno patrzeć na ten pojedynek, nie dając minimalnej przewagi zawodnikowi z nokautującym ciosem w obu rękach. Lauzon trafi kilkoma potężnymi ciosami, by potem zapiąć duszenie. Lauzon przez poddanie w drugiej rundzie.

Typ: Joe Lauzon

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick Wyman – Bleacherreport.com

To bliskie i ekscytujące zestawienie podobnych stylistycznie zawodników. O różnicy stanowić powinna fizyczność Lauzona: jest większy, silniejszy, uderza mocniej i generalnie jest ostrzejszym zawodnikiem. Lauzon wygra przez uderzenia w drugiej rundzie.

Typ: Joe Lauzon

Oryginalny tekst: link

*****

Phil McKenzie – BloodyElbow.com

Held wyglądał ostatnio okropnie, ale jestem gotowy choć w części zrzucić winę za to na debiut. Jeśli potrafiłby naprawić problemy z kondycją, mógłby obnażyć braki Lauzona, ale nie widząc tego wcześniej, nie mam wielkiej pewności, że w którejkolwiek płaszczyźnie może posiadać przewagę – poza odpornością fizyczną. Sposobem na pokonanie Lauzona jest tradycyjnie wymienianie się z nim ciosami, aż podniesie gardę – by potem uderzać go i trzymać z gardą jak najdłużej. Nie za bardzo wygląda to na specjalność Helda. Joe Lauzon przez jednogłośną decyzję.

Typ: Joe Lauzon

Oryginalny tekst: link
*****

Danny Segura – MMAFighting.com

Nie rozumiem tego zestawienia dla Marcina Helda. To bardzo obiecujący zawodnik, ma dopiero 24 lata (tyle co Yair Rodriguez) i ma imponujący rekord 22-5. Mógłby stać się dużą gwiazdą na europejski rynek. Dlaczego więc zestawiać go z dwoma najbardziej doświadczonymi i najtwardszymi weteranami w UFC, Diego Sanchezem i teraz Joe Lauzonem? Domyślam się, że potem będzie Jim Miller.

Tak czy inaczej, Held jest twardy, ma niezłe uderzenia i bardzo zaawansowaną grę parterową z niebezpiecznymi atakami na nogi. Ale czy to wystarczy, aby pokonać lubującego bitki, mocno uderzającego Lauzona, który przy okazji jest też bardzo sprawny w parterze? Nie sądzę. Podobnie jak u Sancheza, tak i Lauzon ma wystarczająco dobre jiu-jitsu, by zneutralizować ataki na nogi Helda, a to pozwoli mu zmienić walkę w bijatykę. Ostre uderzenia Lauzona w większośći powinny być lepsze od technicznych uderzeń Helda. Spodziewam się typowej dla Lauzona bijatyki pełnej dramatycznych i ekscytujących momentów.

Typ: Joe Lauzon

Oryginalny tekst: link

*****

Jay Primetown – MMAOddsBreaker.com

Walka zapowiada się na interesującą stylistycznie, bo obaj zawodnicy agresywnie poszukują poddań. Podczas gdy Held jest bardzo niebezpieczny, Lauzon bił się już ze wszystkimi w dywizji i prawdopodobnie widział już wszystko, co ten sport ma do zaoferowania. Ponadto Lauzon jest o wiele lepszym zapaśnikiem w ofensywie – i jeśli znajdzie się na górze, Held będzie miał poważne problemy z poddaniami. Na nogach przewaga także należeć będzie do Lauzona, który ma o wiele lepszą technikę bokserską od Helda. Może nawet porozbijać go w stójce. O ile Held stanowi zagrożenie, to doświadczenie, jakie posiada weteran Lauzon oraz jego większa wszechstronność powinny zaprowadzić go do zwycięstwa.

Typ: Joe Lauzon

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

typylauzonheld

*****

Ubijamy Joego Lauzona w 8 krokach!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button