UFC

Rywal Khamzata Chimaeva na UFC 294 przypadkowo ujawniony? Szykuje się eliminator do walki o pas wagi średniej!

Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy przeciwnika dla Khamzata Chimaeva na okoliczność październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi.
Sportowa przyszłość niewidzianego w akcji od prawie roku Khamzata Chimaeva nadal spowita jest mgłą tajemnicy. Z każdym jednak dniem przez rzeczoną mgłę przebija się coraz więcej nieoficjalnych doniesień w temacie powrotu Czeczena do oktagonu UFC. Wedle najnowszych, znamy już jego rywala!

Od kilku dobrych tygodni iskrzyło na linii Khamzat Chimaev – Kamaru Usman. Obaj zawodnicy wyrażali pełną gotowość na pójście w oktagonowe tany.

Rzecz jednak w tym, że przy okazji wywiadów, jakich Nigeryjczyk udzielił podczas sobotniej gali UFC 290 w Las Vegas, okazało się, że na drodze do walki pojawiła się bardzo poważna przeszkoda – być może nawet niemożliwa do sforsowania. Chodzi mianowicie o limit wagowy, w którym miałaby odbyć się walka. Nigeryjczyk nalega na 170 funtów, podczas gdy Czeczen zaprasza go do wagi średniej. Nie wydaje się szczególnie prawdopodobne, aby wobec tego udało się wypracować porozumienie.
Tymczasem jeden z trenerów Czeczena, Azamat Dugulubgov, opublikował w mediach społecznościowych zagadkowe zdjęcie, które podał zresztą dalej w mediach społecznościowych czeczeński zawodnik.

– Mój lot został dzisiaj rano przełożony 4-krotnie – napisał Dugulubgov obok zdjęcia. – Nie marnuję jednak czasu: już teraz analizuję kolejnego przeciwnika Wilka.

Zdjęcie opublikowane przez Dugulubgova zostało co prawda poddane mocnej obróbce, aby ukryć rzeczonego przeciwnika dla Chimaeva, ale… Na nic się to zdało! Jeden z użytkowników Twittera zidentyfikował ukrytego przez trenera zawodnika. Jak się okazało, zdjęcie pochodzi z walki Jareda Cannoniera z Kelvinem Gastelumem.

Jako że Kelvin Gastelum przenosi się do wagi półśredniej, gdzie zresztą ma już zestawiony pojedynek – zmierzy się z Shavkatem Rakhmonovem – to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że przeciwnikiem Wilka będzie Killa Gorilla.Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi średniej Amerykanin wygrał cztery z ostatnich pięciu walk, jedynej w tym okresie porażki doznając w mistrzowskim starciu z rąk Israela Adesanyi. Obronną ręką wyszedł z dwóch ostatnich potyczek, w pokonanym polu zostawiając Seana Stricklanda i Marvina Vettoriego.

Po zwycięstwie z Włochem Killa Gorilla wyraził gotowość na walkę z Wilkiem, stawiając jednak warunek – musi to być eliminator do pojedynku o tron.

Pytany w sobotę podczas konferencji prasowej o kolejną walkę Khamzata Chimaeva, szef UFC Dana White w szczegóły się nie wdawał, ale zdradził, że prace nad nią są bliskie finalizacji. Tajemnicą poliszynela jest, że do akcji Czeczen powróci przy okazji październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi.

Khamzat Chimaev vs. Jared Cannonier - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button