UFC

„Rozmawiałem z Janem i trenerem Alexa” – czy walka Błachowicz vs. Pereira nabierze statusu mistrzowskiego? Ariel Helwani z najnowszymi doniesieniami!

Dziennikarz Ariel Helwani zabrał głos nt. potencjalnego położenia pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC na szali walki Jana Błachowicza z Alexem Pereirą.
Od kilkudziesięciu godzin światowa scena MMA żyje bezkrólewiem w kategorii półciężkiej, które zapanowało wraz z ustąpieniem z tronu przez kontuzjowanego Jamahala Hilla. Amerykanin zerwał ścięgno Achillesa i nie będzie zdolny do walki przez wiele miesięcy.

Nad Wisłą fani oraz eksperci więksi i mniejsi zachodzą w głowę, czy wobec abdykacji Jamahala Hilla zmianie ulegnie status pojedynku Jana Błachowicza z Alexem Pereirą, który odbędzie się już 29 lipca w ramach gali UFC 291 w Salt Lake City.

W najnowszej odsłonie podcastu The Ringer MMA Show swoimi zakulisowymi informacjami w temacie podzielił się ze światem dziennikarz Ariel Helwani.
Kanadyjczyk zdradził, że Sweet Dreams podda się operacji w poniedziałek. Niewykluczone, że czeka go aż roczny rozbrat z oktagonem.

Jak natomiast przedstawia się sytuacja z Cieszyńskim Księciem i Poatanem? Czy istnieje szansa na to, by na szali polsko-brazylijskiej konfrontacji znalazł się tytuł mistrzowski?

– Rozmawiałem z oboma – powiedział Helwani. – Rozmawiałem z głównym trenerem Alexe Pereiry i osobiście z Janem. Obaj przekazali, że póki co nie otrzymali żadnego komunikatu. Nadal przygotowują się na 3-rundową, 15-minutową walkę.

– Nie otrzymali żadnego sygnału, że na szali ich walki znajdzie się zwakowany pas mistrzowski wagi półciężkiej, co oczywiście oznaczałoby, że dystans walki zostanie wydłużony do 25 minut. Nie wyobrażam sobie, aby którykolwiek z nich odmówił.

– Jeśli UFC zadzwoni i zapyta ich o walkę o pas, będę w szoku, jeśli którykolwiek powie „nie”. Obaj są ogólnie w dobrej formie. Pereira przechodzi wyżej. Szaleństwem byłaby odmowa.Dziennikarz przyznał, że taka opcja – położenie złota na szali walki Polaka z Brazylijczykiem – podoba mu się znacznie bardziej aniżeli scenariusz, w którym pojedynek ten wyłania tylko pretendenta do mistrzowskiego boju ze sposobiącym się do powrotu Jirim Prochazką.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. W momencie gdy dowiedziałem się o wakacie to od razu pomyślałem, że walka Błachowicza z Pereirą prawdopodobnie będzie o pas. Jednak wydaje mi się, że status pojedynku nie zmieni się i ostatecznie zwycięzca zostanie pretendentem tak jak pierwotnie się mówiło a w kolejnej walce zmierzy się z Prochazką. Jednak liczę na to, że pas mistrzowski zostanie położony na szali.

Dodaj komentarz

Back to top button