WSoF

Palhares kontrowersyjnie poddaje Shieldsa

Rousimar Palhares obronił pas mistrzowski kategorii półśredniej organizacji World Series of Fighting, pokonując Jake’a Shieldsa.

W walce o pas mistrzowski kategorii półśredniej organizacji WSoF mistrz Rousimar Palhares obronił pas mistrzowski, poddając Jake’a Shieldsa. Jak to zawsze bywa w przypadku Brazylijczyka, nie obyło się bez kontrowersji.

Amerykanin dobrze radził sobie w pierwszej rundzie, kontrolując pojedynek z góry i od czasu do czasu obijając Palharesa. Był niezwykle uważny, nie dając Brazylijczykowi szans na przechwycenie nogi. Podobnie wyglądała druga runda, w której Shields przeszedł nawet do dosiadu, choć później musiał ratować się przed skrętówką rywala. W trzeciej rundzie jednak Palhares zdołał zapiąć kimurę i…

Ponadto na przestrzeni całego pojedynku Brazylijczyk regularnie wkładał palce do oczu Shieldsa, za co dostał nawet ostrzeżenie od sędziego. Amerykanin stwierdził po walce, że rywal osiem razy wkładał mu pace do oczu i jest „walczącym bardzo nieczysto zawodnikiem”.

Wyniki karty głównej WSoF 22:

Marlon Moraes pok. Sheymona Moraesa przez poddanie (duszenie zza pleców) – R3, 3:46 – walka o pas mistrzowski kategorii koguciej
Clifford Starks pok. Mike’a Kyle’a przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27)
Abubakar Nurmagomedov pok. Jorge Moreno przez jednogłośną decyzję (2 x 30-26, 30-27)
Islam Mamedov pok. Jimmy’ego Spicuzzę przez TKO (uderzenia) – R1, 4:47

Powiązane artykuły

Back to top button