Rose Namajunas vs. Joanna Jędrzejczyk 2 w planach na UFC 223


Rose Namajunas i Joanna Jędrzejczyk ponownie skrzyżują rękawice w walce o złoto kategorii słomkowej – obie spotkają się podczas kwietniowej gali UFC 223 w Brooklynie.

Rewanżowy pojedynek o pas mistrzowski kategorii słomkowej pomiędzy Rose Namajunas i Joanną Jędrzejczyk jest planowany na galę UFC 223, która odbędzie się 7 kwietnia w Brooklynie. O zestawieniu poinformował użytkownik @TalkMMA na Twitterze, a następnie jego doniesienia zostały potwierdzone przez portal MMAFighting.com.
Obie spotkały się w listopadzie zeszłego roku podczas gali UFC 217 w Nowym Jorku. Gremialnie skreślana Amerykanka zaskoczyła cały świat MMA, dominując i ubijając Polkę w pierwszej rundzie. Dla Jędrzejczyk była to pierwsza w karierze porażka.

Z czasem polska zawodniczka ukuła medialną narrację, wedle której utrata złota była jedynie wypadkiem przy pracy spowodowanym jej fatalnym ścinaniem wagi. Zapowiedziała szybki powrót na tron.

Szczegółowo analizując przebieg pojedynku – do obszernej analizy odsyłamy tutaj – stwierdzić jednak trzeba, że cały czas rozwijająca się młoda Amerykanka może okazać się ponownie piekielnie niewygodną stylistycznie rywalką dla olsztynianki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Rose Namajunas – 2.15
Joanna Jędrzejczyk – 1.60

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #8 – UFC FN 124, Tony vs. Khabib, nowe walki Polaków w UFC


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *