UFC

Rose Namajunas vs. Jessica Andrade II na lipcowej gali UFC 251

Bardzo ważne dla układu sił w mistrzowskiej rogrywce w wadze słomkowej rewanżowe starcie Rose Namajunas z Jessiką Andrade odbędzie się podczas gali UFC 251.

Rewanżowe starcie pomiędzy byłymi mistrzyniami kategorii słomkowej Rose Namajunas (8-4) i Jessicą Andrade (20-7) zostało dodane do rozpiski gali UFC 251, która odbędzie się 11 lipca.

O zestawieniu pojedynku doniósł portal ESPN.com.

Obie zawodniczki spotkały się po raz pierwszy w maju 2019 roku. Brazylijka znokautowała zasiadającą wówczas na mistrzowskim tronie Amerykankę brutalnym slamem w drugiej rundzie. Cztery miesiące później straciła jednak złoto na rzecz Weili Zhang.
Z kolei Rose Namajunas nie stoczyła żadnaj walki od czasu porażki z Brazylijką. Ich rewanż miał się odbyć podczas gali UFC 249, ale pandemia koronawirusa i tragedia w rodzinie doprowadziły do wycofania się Amerykanki z występu.

Poniżej wstępna analiza, przewidywane kursy bukmacherskie oraz wstępny typ na walkę z jej zapowiedzi przed UFC 249.

Dyspozycja niewidzianej w akcji od prawie roku Amerykanki, która borykała się też z problemami zdrowotnymi, stoi pod sporym znakiem zapytania. Nie zapominajmy bowiem, że dręczył ją też demony psychiczna, które były następstwem niesławnego ataku Conora McGregora na autobus w Brooklynie – czyli dokładnie tam, gdzie odbędzie się walka.

Thug Rose musi oczywiście zrobić wszystko, aby trzymać agresywną Brazylijkę na dystans, wykorzystując długie ciosy proste i ruchliwość. Kto wie zresztą, z jakim nastawieniem mentalnym do walki podejdzie powracająca po pierwszej od sześciu lat porażce przez nokaut Andrade.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Rose Namajunas – 2.15
Jessica Andrade – 1.65

Wstępny typ:

Jessica Andrade
Rozpiska UFC 251

135 lbs: Frankie Edgar (23-8-1) vs. Pedro Munhoz (18-4)
265 lbs: Ciryl Gane (6-0) vs. Shamil Abdurakhimov (20-5)
115 lbs: Jessica Andrade (20-7) vs. Rose Namajunas (8-4)
125 lbs: Amanda Ribas (9-1) vs. Paige VanZant (8-4)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Reyes vs. Jan o pas mistrzowski” – Jon Jones poinformował o zwakowaniu tytułu mistrzowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button