UFC

Ronaldo Jacare Souza reaguje na fiasko walki wieczoru UFC 234

Ronaldo Jacare Souza zabrał głos po anulowaniu walki wieczoru gali UFC 234, wychodząc z propozycją utworzenia instytucji tymczasowego złota w kategorii średniej.

Na ledwie kilka godzin przed rozpoczęciem gali UFC 234 w Melbourne świat obiegła hiobowa wiadomość o anulowaniu walki wieczoru – przepuklina dopadła bowiem mistrza Roberta Whittakera, który trafił na stół operacyjny, będąc zmuszonym wycofać się ze starcia z Kelvinem Gastelumem.

Mocno komplikuje to sytuację w kategorii średniej, bo zgodnie z wcześniejszymi założeniami starcie Andersona Silvy z Israelem Adesanyą miało wyłonić kolejnego pretendenta do pasa – ale tym cały czas pozostaje przecież amerykański zwycięzca TUF 17.

Nieukrywający jednak mistrzowskich aspiracji Ronaldo Jacare Souza ma pomysł na to, jak rozwiązać tę sytuację.

Dano White’cie, zróbmy walkę Ronaldo Jacare vs. Kelvin Gastelum o tymczasowy pas w Kurytybie w Brazylii
Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi średniej i powracający po zwycięstwie przez nokaut z Chrisem Weidmanem Jacare nawiązuje oczywiście do gali UFC 237, która odbędzie się 11 maja w Kurytybie.

Brazylijczyk w kwietniu ubiegłego roku walczył już z Gastelumem w Brazylii – przy okazji gali UFC 224 w Rio de Janeiro – przegrywając niejednogłośną decyzją sędziowską.

Menadżer Amerykanina Ali Abdelaziz zasugerował natomiast w Ariel Helwani’s MMA Show potencjalną walkę swojego klienta podczas kwietniowej gali UFC 236 ze zwycięzcą starcia Israela Adesanyi z Andersonem Silvą – prawdopodobnie o tymczasowe złoto.

Głos w temacie problemów zdrowotnych Roberta Whittakera zabrał też przebywający w Australii Donald Cerrone, wyrażając gotowość do walki z Kelvinem Gastelumem, z którym zresztą miał zmierzyć się w 2016 roku przy okazji gali UFC 205.

Wtedy jednak walka posypała się z powodu przestrzelenia wagi przez Gasteluma.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button