OktagonPolskie MMA

Robert Bryczek i Mateusz Legierski poznali rywali na Oktagon 12

Powracający po długiej przerwie Robert Bryczek i niepokonany Mateusz Legierski będą reprezentować Polskę podczas czerwcowej gali Oktagon 12.

Dwaj Polacy – Robert Bryczek (9-2) i Mateusz Legierski (3-0) – wystąpią podczas zaplanowanej na 8 czerwca w Bratysławie gali Oktagon 12, o czym oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Rywalem walczącego w kategorii półśredniej Roberta Bryczka będzie toczący swoją czwartą walkę dla słowackiej organizacji – dwie wygrał, jedną przegrał – Węgier Mate Kertesz (7-2), który ma też na swoim koncie zwycięstwo w Bellatorze w 2017 roku.

28-letni Bryczek walczy zawodowo od 2011 roku. Może się pochwalić serią sześciu kolejnych zwycięstw. W pokonanym polu zostawiał między innymi Grzegorza Siwego, Łukasza Witosa czy Artura Kamińskiego. Dla reprezentanta VETO TEAM Bielsko-Biała będzie to powrót do akcji po ponad 2,5-letniej przerwie.

Poniżej zwycięska walka Bryczka z Siwym.

Natomiast przeciwnikiem występującego w kategorii lekkiej Mateusza Legierskiego będzie rozpędzony trzema wiktoriami 21-letni Słowak Ronald Paradeiser (9-5).

Starszy od niego o rok Polak pierwszy zawodowy pojedynek stoczył we wrześniu ubiegłego roku, podczas gali PLMMA 76 ubijając Kamila Czyżewskiego. Miesiąc później poddał Konrada Furmanka podczas Gali Sportów Walki w Międzychodzie 9. Wreszcie w marcu tego roku zadebiutował pod sztandarem Oktagon, kończąc uderzeniami w pierwszej rundzie Michala Konrada. Poniżej cały pojedynek.

Wydarzenie zostanie uświetnione starciem pomiędzy Atillą Veghiem (32-8) i Virgilem Zwickerem (16-9).