Polskie MMAStatystyki MMAUFC

Rekordowe wyczyny Jana Błachowicza na UFC w Londynie

Jan Błachowicz ustanowił kilka rekordowów podczas zwycięskiej walki z Jimim Manuwą w ramach co-main eventu gali UFC Fight Night 127 w Londynie.

Efektownym zwycięstwem z Jimim Manuwą w co-main evencie gali UFC Fight Night 127 w Londynie Jan Błachowicz zapisał się na statystycznych kartach historii UFC – i polskiego MMA.
Dla Cieszyńskiego Księcia wiktoria z Poster Boyem jest trzecią z rzędu. Tym samym Polak doszlusował do Mauricio Shoguna Ruy oraz Jordana Johnsona, którzy również mogą pochwalić się passą trzech zwycięstw w kategorii półciężkiej. Nikt w 205 funtach nie ma obecnie lepszej.

Cieszynianin trafił Manuwę 97 znaczącymi uderzeniami – według statystyk FightMetric.com. W tym roku żaden inny zawodnik w kategorii półciężkiej UFC nie trafiał częściej. Ba, 97 znaczące uderzenia to najlepszy wynik w kategorii półciężkiej od maja 2017 roku, gdy Alexander Gustafsson również właśnie 97 uderzeń potrzebował na ubicie Glovera Teixeiry – ale tamten pojedynek odbywał się na dystansie pięciu rund.

Jeśli bowiem chodzi o walki 3-rundowe w limicie 205 funtów, to 97 celne uderzenia Błachowicza stanowią najlepszy wynik od kwietnia 2016 roku, gdy… to właśnie cieszynianin zdzielił Igora Pokrajaca 98 znaczącymi uderzeniami!

Rekord pod względem liczby znaczących uderzeń w 3-rundowej walce w kategorii półciężkiej UFC należy do Fabio Maldonado, który w 2014 roku trafił takowymi Giana Villante aż 132 razy.

Jan Błachowicz o trylogii z Jimim Manuwą i wymarzonym rywalu: „Shogun”

Wśród nadwiślańskich zawodników w UFC walczących w 3-rundowych pojedynkach Błachowicz jest rekordzistą ze wspomnianymi 98 znaczącymi uderzeniami w potyczce z Pokrajacem. Teraz był o włos od pobicia tego rekordu.

Gdyby wziąć pod uwagę wszystkie tegoroczne 3-rundowe walki w UFC bez podziału na kategorie wagowe, to 97 znaczących uderzeń Błachowicza plasuje go na 9. miejscu – przed nim są oczywiście wyłącznie zawodnicy i zawodniczki z lżejszych kategorii wagowych.

145 znaczących uderzeń – Drew Dober przeciwko Frankowi Camacho
129 – Tim Means przeciwko Sergio Moraesowi
117 – Renan Barao przeciwko Brianowi Kelleherowi
114 – Brandon Davis przeciwko Stevenowi Petersonowi
114 – Angela Hill przeciwko Marynie Moroz
110 – Bobby Green przeciwko Erikowi Kochowi
106 – Frank Camacho przeciwko Drewowi Doberowi
103 – Dennis Bermudez przeciwko Andre Filiemu
97 – Jan Błachowicz przeciwko Jimiemu Manuwie
97 – Luis Silva de Andrade przeciwko Marlonowi Verze
Trzecim z rzędu zwycięstwem pod banderą UFC Jan Błachowicz dogonił Daniela Omielańczuka i Tomasza Drwala, którzy również swego czasu mogli pochwalić się taką serią. Rekordzistą pozostaje Krzysztof Jotko z passą pięciu wiktorii.

*****

Lowkingi na łydkę – anatomia destrukcji

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button