UFC

Rashad Evans: „Dam sobie czas na podjęcie decyzji”

Były mistrz kategorii półciężkiej Rashad Evans rozważa przejście na sportową emeryturę po porażce z Gloverem Teixeirą na UFC on FOX 19.

W grudniu 2008 roku był u szczytu. Na gali UFC 92 pokonał wówczas Forresta Griffina, zdobywając pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Stracił go co prawda w kolejnym starciu, padając pod ciosami Lyoto Machidy, ale serią czterech kolejnych zwycięstw zapewnił sobie powrót do rywalizacji o złoto. Tym razem jednak nie sprostał Jonowi Jonesowi.

Teraz, po drugiej z rzędu porażce, Rashad Evans nie marzy już o powrocie do walki na najwyższe cele – zastanawia się, czy kontynuować karierę.

Nie chcę tracić nadziei, nie chcę tracić serca do walki, bo to jest to, co kocham robić, ale teraz jestem na dnie.

– przyznał 36-letni zawodnik po dotkliwej porażce z Gloverem Teixeirą w walce wieczoru gali UFC on FOX 19.

Koniec końców, coś musi się zmienić, coś muszę zrobić. To upokarzające, smutne, ale tak to jest być zawodnikiem.

Ciężko stwierdzić, co zmienić po tak upokarzającej i rozczarowującej porażce. Jestem zażenowany i rozczarowany. Gdy dobrze ci idzie i wszystko się układa, wszystko jest łatwe, ale najcięższą rzeczą jest podniesienie się po wielkim rozczarowaniu, gdy zaczynasz w siebie wątpić.

Evans nie miał nic do powiedzenia w starciu z Teixeirą, szybko padając pod ciężkimi ciosami Brazylijczyka. Była to jego druga w karierze porażka przez nokaut.

Z ostatnich sześciu pojedynków wygrał tylko dwa, pokonując w 2013 roku będącego już od jakiegoś czasu w mocnej defensywie Dana Hendersona oraz walczącego na co dzień w kategorii średniej Chaela Sonnena.

To trudne, ale myślę, że dam sobie trochę czasu na decyzję, co będzie teraz dla mnie najlepsze. Wtedy podejmę decyzję odnośnie tego, co zmienić, ale w tym momencie jeszcze nie wiem, jaka to będzie decyzja.

Większych wątpliwości na temat przyszłości Evansa nie ma natomiast szef UFC, Dana White.

Prawdopodobnie Rashad Evans przejdzie na emeryturę.

– stwierdził w rozmowie z FOX Sports.

Myślę, że i tak był na rozdrożu i to rozważał, a dzisiaj szala mogła się przechylić.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button