Rankingi UFC – niespodziewany spadek Joanny Jędrzejczyk

Rankingi UFC został zaktualizowane po sobotniej gali UFC 237: Namajunas vs. Andrade, która odbyła się w Rio de Janeiro.

W kategorii słomkowej Jessica Andrade rozsiadła się na tronie mistrzowskim, skąd strąciła spadającą na 1. miejsce Rose Namajunas. Co ciekawe, awans o jedno oczko zanotowała Tatiana Suarez, wyprzedzając spadającą na 3. miejsce Joannę Jędrzejczyk. Skąd nagle taka zmiana? Nie wiadomo.

Nowa mistrzyni kategorii słomkowej zadebiutowała też w rankingu P4P – na 15. pozycji.
W 145 funtach Alex Volkanovski zwycięstwem ze spadającym od wie lokaty Jose Aldo utorował sobie drogę na 1. miejsce. Organizatorzy zapowiedzieli jednak
w międzyczasie, że następnym rywalem mistrza Maxa Hollowaya będzie Frankie Edgar.

Zobacz także: Jon Jones z ogromnym uznaniem o Danielu Cormierze, faworyzuje go w rewanżu ze Stipe Miocicem

Z czołowej piętnastki wagi średniej wypadł Anderson Silva, który przegrał przez techniczny noakut z pozostającym na 10. miejscu Jaredem Cannonierem. W rezultacie do Top 15 powrócił David Branch.

Ponadto w kategorii lekkiej awans o dwie pozycje – z miejsca 15. na 13. – bez żadnego konkretnego powodu zanotował Islam Makhachev.

Jeśli chodzi o pozostałych polskich zawodników – bez zmian. Karolina Kowalkiewicz zamyka czołową dziesiątkę 115 funtów, Jan Błachowicz jest 6. w kategorii półciężkiej, a Marcin Tybura 13. w dywizji ciężkiej.

Pełne rankingi – tutaj.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

4 Comments

 1. beng

  15 maja 2019 at 19:05

  Teraz to już równia pochyła z rankingami jeśli dalej żadnej innej walki niż o pas nie zaakceptuje :D

  • Opp

   15 maja 2019 at 20:01

   I bardzo dobrze. Dostała rewanż i przegrała. Ma bilans 1-3, więc tym bardziej niech się odbuduje przynajmniej dwoma zwycięstwami. Jej gadanie o pas jest tak żałosne jak farmazon Weidmana, że już po niego idzie.

 2. abc

  15 maja 2019 at 22:24

  trochę jak chłopak wygląda na tym zdjęciu

 3. 87

  16 maja 2019 at 14:07

  Jak nie było z kim zestawić Valentiny Shevchenko to Dana prosił się JJ by wskoczyła z nią do klatki – wtedy obiecał jej walkę o złoto po powrocie do slomkowej. Nie ma się JJ teraz co dziwić, że na to czeka. Zresztą jak Rose nie będzie chciała rewanżu z Jessicą to dla mnie JJ powinna być pierwsza o pas. Ludzie chyba zapomnieli jak dominującą mistrzynią była.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply