Rankingi UFC – Jan Błachowicz wypada z Top 5 wagi półciężkiej, Darren Till debiutuje w Top 5 wagi średniej

Rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC 244: Masvidal vs. Diaz, która odbyła się w Nowym Jorku.

Zwycięzca walki wieczoru Jorge Masvidal pozostał na 3. miejscu w rankingu wagi półśredniej, podczas gdy pokonany przez niego Nate Diaz spadł o dwa oczka, na pozycję 9.

Zobacz także: Conor McGregor reaguje na zwycięstwo Jorge Masvidala z Natem Diazem

W Top 15 zagościł Geoffrey Neal.

W kategorii lekkiej awans o dwa miejsca – z pozycji 10. na 8. – zaliczył powracający do 155 funtów Kevin Lee, który w Nowym Jorku efektownie znokautował Gregora Gillespiego.

Do sporych przetasowań doszło w kategorii średniej.

Mający za sobą udany debiut w 185 funtach Darren Till trafił na 5. miejsce po wypunktowaniu spadającego o trzy oczka – na miejsce 7. – Kelvina Gasteluma.

O trzy miejsca w górę przesunął się utalentowany Edmen Shabhazyan, który znokautował Brada Tavaresa. Mający ormiańskie korzenie Amerykanin jest teraz na 10. miejscu.

Awans o dwa oczka w wadze półciężkiej – kosztem Jana Błachowicza i Alexandra Gustafssona – odnotował Corey Anderson, który w pierwszej rudzie zatrzymał faworyzowanego Johnny’ego Walkera.

Wreszcie w wadze ciężkiej na 14. miejscu rankingu zadebiutował Jairzinho Rozenstruik, który w Madison Square Garden ekspresowo rozprawił się z Andreiem Arlovskim.
Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski – poza Cieszyńskim Księciem – w rankingach, to Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz pozostały na miejscach 4. i 14 w wadze słomkowej.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Porachunki gangsterskie w Nowym Jorku (nie)rozstrzygnięte

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply