Rafał Haratyk zwycięża w debiucie w ACA – Arbi Aguev nie wyszedł do drugiej rundy

Rafał Haratyk odniósł cenne zwycięstwo z Arbim Aguevem w swoim debiucie w organizacji Absolute Championship Akhmat.

Podczas dzisiejszej gali ACA 102 w Ałmatach Rafał Haratyk (12-3-2) udanie zadebiutował pod sztandarem czeczeńskiej organizacji, pokonując przez techniczny nokaut Arbiego Agueva (32-9), który nie był w stanie wyjść do drugiej rundy.

Cała pierwsza runda toczyła się w stójce, gdzie obaj zawodnicy wymieniali się ciosami i kopnięciami – ze sporym do siebie szacunkiem. Akcje były rwane, nie brakowało lewych prostych i szczególnie lowkingów. Obaj zawodnicy zanotowali kilka ładnych, celnych uderzeń, ale to austriacki Czeczen był odrobinę agresywniejszy – choć Polak aktywniejszy. W połowie rundy Aguev nabawił się kontuzji kolana, atakując lowkingiem. Wtedy stery walki przejął w swoje ręce Haratyk, będąc skuteczniejszym – polował też niskimi kopnięciami na nogi rywala, którego w ostatnich sekundach pierwszej rundy zdzielił dobrymi ciosami.

W przerwie w narożniku Agueva pojawił się lekarz. Wydawało się co prawda, że Austriak wyjdzie do drugiej rundy, ale ostatecznie się na to nie zdecydował i pojedynek padł łupem Rafała Haratyka.

Tym samym 32-letni Polak odnosi premierowe zwycięstwo pod banderą ACA. Jest to już jego piąta wiktoria z rzędu.
Całą walkę można obejrzeć tutaj.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply