Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

Rafał Haratyk wypunktował Piotra Strusa na ACA 122

Rafał Haratyk ponownie lepszy od Piotra Strusa – tym razem jednogłośną decyzją sędziowską.

Rafał Haratyk (14-4-2) pokonał Piotra Strusa (15-7-2) podczas gali ACA 122 w Mińsku. Tym samym stan rywalizacji między oboma zawodnikami wynosi 2-0 dla Polskiego Czołgu.

Haratyk z delikatna presją na otwarcie walki. Kilkadziesiąt pierwszych sekund bez uderzenia. Strus krążył przy ogrodzeniu, Haratyk czaił się na bomby. Sporo przyruchów, uderzeń brak. Półtorej minuty za nami.

Haratyk poszukał lewego prostego, ale Strus zneutralizował zagrożenie pracą na nogach. Rafał trafił kopnięciem na korpus. Piotr mocno wycofany, skoncentrowany na defensywie. Trafił jednak lewym prostym. Połowa rundy. Pierwsze gwizdy na trybunach. Lowking Haratyka. Jab Strusa, próba kontry sierpem Haratyka. Ładny lewy prosty doszedł korpusu Polskiego Czołgu. Poszła odpowiedź lowkingiem. Nadla jednak akcji jak na lekarstwo, za to przyczajki co nie miara. Jest lowking Rafała, jest i lewy prosty na korpus w wykonaniu Piotra.

Lowking Strusa, ale częściowo zblokowany. Dobre niskie kopnięcie Haratyka. W ostatnich sekundach Strus podkręcił tempo, ale został potraktowany krótkim sierpem.

Strus otworzył drugą odsłonę od lowkinga, trafiając potem ładnym lewym. Haratyk poszukał kontry prawym sierpowym, ale uderzenie nie doszło celu. Ostra wymiana – czy ktoś trafił? Bóg jeden raczy wiedzieć!

Haratyk zmienił ustawienie na odwrotne. Trafił dwoma lowkingami i wrócił do klasycznego. Srogie niskie kopnięcie autorstwa Piotra. Jab Haratyka, ale jest i kolejny lowking Strusa. Seria ostrych wymian – Rafał chyba trafił lepiej. Lowking na łydkę w wykonaniu Haratyka. Dwa dobre proste również doszły celu. Ładna kontra prawym sierpem Haratyka. Lowking Piotra.

Akcji odrobinę więcej niż w pierwszej rundzie. Wymiana! Strus zakończył ją dobrym sierpem. Podkręcił odrobinę tempo. Trafił kilkoma uderzeniami, ale zainkasował też kontrę lewym sierpem. Jednak aktywność była teraz po jego stronie – nie dawał się już spychać do defensywy, sam wywierał presję. Kąsał rywala prostymi. W końcówce Haratyk trafił kopnięciem na korpus, a Strus poszukał obalenia – bez sukcesów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Mocny prawy sierpowy Haratyk otworzył rundę trzecią. I kopnięcie na nogę. Kopnięcie na gołowę w wuykonaniu Rafała! Knockdown! Seria uderzeń! Strus wraca na nogi, ale z wyraźnie zaburzonym błędnikiem! Jednak Haratyk… nie kontynuuje ofensywy! Daje rywalowi dojść do siebie! Jasny gwint!

Kilka dobrych uderzeń Haratyka, także na korpus, ale Strus już odzyskał rezon. Trafił prostymi, przestał oddawać pole. Długi kros Strusa! Jak w masło! Haratyk ląduje na deskach, natychmiast jednak wracając na nogi. Klincz. Rafał wybronił się przed zapaśniczymi zapędami rywala, trafiając na rozerwaniu. Jednak Strus ponownie wbił go w siatkę, szukając obalenia. Haratyk dobrze bronił się na ogrodzeniu, ale nie potrafił złapać dystansu. W końcu mu się udało i… sam obalił Strusa, zachodząc mu nawet za plecy. Tylko jednak na chwilę, bo świeższy Strus szybko odzyskał dogodna pozycję, ustawiając ponownie rywala na ogrodzeniu. Tam męczył go w klinczu, szukając obalenia, atakując krótkimi kolanami. Pomimo podwójnych podchwytów nie był jednak w stanie przewrócić Haratyka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Sędziowie wskazali jednogłośnie (4 x 29-28, 30-27) na Rafała Haratyka, który powraca na zwycięskie tory po porażce z Nikolą Dipchikovem.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button