UFC

Rafael dos Anjos zabrał głos po porażce z Rafaelem Fizievem!

Nie schował głowy w piasek Rafael dos Anjos po sobotniej porażce z Rafaelem Fizievem w walce wieczoru gali UFC Fight Night.
Nie tak sobotni wieczór w Las Vegas wyobrażał sobie były mistrz kategorii lekkiej UFC Rafael dos Anjos. Starcie z Rafaelem Fizievem, które zwieńczyło galę UFC Fight Night, miało utorować mu drogę do mistrzowskiej rozgrywki, ale z planów tych nic nie wyszło. Brazylijczyk postawił co prawda azerskiemu Kazachowi twarde warunki, ale w piątej rundzie został znokautowany.
Po wszystkim RDA nie szukał żadnych wymówek, w rozmowie z ESPN długo nie zastanawiając się nad pytaniem, czy przerwanie było przedwczesne.

– Nie wydaje mi się – stwierdził. – Muszę obejrzeć to jeszcze raz, ale nie wydaje mi się. Wygrał zasłużenie i uczciwie.

– Muszę obejrzeć to jeszcze raz. Byłem trochę naruszony, ale to była mocna walka. Rafael był mocnym przeciwnikiem. Ciężko się przygotowywałem i naprawdę czułem, że nabieram rozpędu, ale taka jest ta gra.

– Wychodząc do piątej rundy, chciałem wywrzeć presję, walczyć po swojemu. Wydawało mi się, że jest zmęczony, choć nadal niebezpieczny. Ma ciężkie ręce. Powinienem był zachować większą czujność na początku rundy.– Mocny koleś, chociaż niczego innego się po nim nie spodziewałem. Wiedziałem, że goście ze wschodu Europy są zawsze twardzi i wiedziałem, że to będzie trudny pojedynek. Jego defensywa zapaśnicza zrobiła na mnie wrażenie, chociaż obaliłem go w czwartek rundzie. Trafiłem też latającym kolanem.

– Wydawało mi się, że walka była dość równa przed piątą rundą. Wydawało mi się, że może odrobinę prowadzę, ale tak już jest ta gra. Zostałem niestety trafiony.

Porażka z Atamanem zakończyła serię dwóch zwycięstw RDA, które odniósł po powrocie do kategorii lekkiej.
Zapytany o dalsze plany, 37-latek nie był szczególnie wylewny. Zapowiedział, że chce teraz spędzić więcej czasu z rodziną, a co przyniesie przyszłość, to się dopiero okaże.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. RDA to ciągle klasowy zawodnik i klasa sama w sobie. Jeszcze niejednego solidnego gracza odprawi z kwitkiem. Na jego pocieszenie mozna powiedziec tylko, ze szanse na zdobycie pasa miał i tak baardzo nikłe, szczególnie jeśli bronił go będzie już Mahaczew.

Dodaj komentarz

Back to top button