Incredible Fighting NightPolskie MMA

Radziszewski vs. Strzelczyk dodane do IFN 1

Mateusz Strzelczyk zmierzy się z Mariuszem Radziszewskim na częstochowskiej gali Incredible Fighting Night 1.

Karta walk debiutanckiej gali nowej na polskim rynku organizacji Incredible Fighting Night, która 24 października odbędzie się w Częstochowie, została wzbogacona o kolejne zestawienie. Przeciwnikiem anonsowanego wcześniej na galęm pochodzącego z Bytomia Mariusza Radziszewskiego (12-13-2) został częstochowianin Mateusz Strzelczyk (6-5-1).

Popularny Radzik po trzech kolejnych porażkach – dwóch na rosyjskich galach M-1 oraz jednej w PLMMA – przerwał złą passę, na gali MMA Challengers 9 pokonując Pawła Hyzewicza, a później na PLMMA 37Arkadiusza Jędraczkę. Swojego ostatniego występu nie zaliczy jednak do udanych – w marcu na FEN 6 został uduszony przez Michała Michalskiego.

Po świetnym początku kariery – Strzelczyk wygrał sześć z siedmiu pierwszych walk – częstochowianin wyraźnie zwolnił, w ostatnich pięciu pojedynkach nie notując żadnego zwycięstwa. Zremisował, co prawda, z Ireneuszem Ziółkowskim, ale wcześniej przegrywał z Mateuszem Kalinarczykiem i Pawłem Pawlakiem, a później – z Tommym Depretem oraz, na styczniowej gali ACB 13, z Arbim Agujevem.

Strzelczyk będzie dysponował przewagą warunków fizycznych, ale jeśli nadal nie będzie potrafił zrobić z niej należytego użytku, w konfrontacji z doświadczonym i prawdopodobnie silniejszym Radziszewskim stanie przed bardzo trudnym zadaniem.

Aktualna karta walk gali Incredible Fighting Night 1:

Krzysztof Klaczek (9-3) vs. Darko Banovic (10-3)
Jacek Czajczyński (7-7-1) vs. Bjoern Schmiedeberg (10-5-1)
Tomasz Terlikowski (4-2) vs. Mateusz Dubiłowicz (5-3)
Filip Wolański (8-1) vs. Sergiej Grecicho (21-6-1)
Mariusz Radziszewski (12-13-2) vs. Mateusz Strzelczyk (6-5-1)
Sylwia Juśkiewicz (3-4) vs. TBA
Martyna Czech (1-0) vs. TBA
Marcin Krakowiak (0-0) vs. Jacek Bednorz (1-0)
Adrian Dela (0-0) vs. Armen Stepanyan (0-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button