Przemysław Mysiała rywalem Marcina Zontka na FEN 12

Weteran angielskiej sceny MMA stanie przed szansą zdobycia tytułu w wadze półciężkiej.

Organizacja Fight Exclusive Night ogłosiła nazwisko drugiego z bohaterów walki wieczoru najbliższej gali. Wybór włodarzy padł na doświadczonego Przemysława Mysiałę (18-9), od wielu lat trenującego i walczącego w Anglii. W jego obszernym CV zwracają uwagę występy w Bellatorze (walka z Muhammedem Lawalem) i BAMMA, ale były to jednorazowe epizody zakończone porażkami. W ostatnim czasie reprezentant London Shootfighters częściej walczył w kategorii ciężkiej remisując z Anatolijem Ciumacem (5-8) i zdobywając niedawno pas organizacji Shock n Awe pokonując Ryana White’a (10-8).

Pochodzący z Jeleniej Góry Marcin Zontek (16-9) od wielu lat zalicza się do czołówki polskiej kategorii półciężkiej i jest niewątpliwie jedną z gwiazd organizacji FEN. Do tej pory walczył w klatkoringu czterokrotnie (Pietraszek, Browarski, Lahr, Vilius), za każdym razem wygrywając. Łącznie z ostatnich dziewiąciu walk zwyciężył w siedmiu.

Pojedynek, jak wszystkie mistrzowskie w FEN, zakontraktowany jest na 5 rund, ale decyzji sędziowskiej nikt tutaj nie powinien się spodziewać. Obaj stawiają na mocne wymiany w stójce i nokaut jest tutaj bardzo prawdopodobny.

FEN 12: Feel the Force odbędzie się 20 maja w hali Stulecia we Wrocławiu.

Aktualna rozpiska FEN 12:

93 kg: Marcin Zontek (16-9) vs Przemysław Mysiała (18-9) – o pas
77 kg: Michał Michalski (5-1) vs Davy Gallon (12-5) – o pas
77 kg: Paweł Biszczak (K-1) vs Zakaria Baitar (K-1) – o pas
77 kg: Paweł Pawlak (11-2) vs TBA
75 kg: Wojciech Wierzbicki (K-1) vs Kamil Jenel (K-1)
81 kg: Piotr Rogosz (K-1) vs TBA
93 kg: Wojciech Janusz (4-1) vs TBA
77 kg: Adam Golonkiewicz (10-9) vs TBA
77 kg: Paweł Kiełek (6-2) vs TBA

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply