Przegląd bukmacherski #7: UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali UFC 259 z Janem Błachowiczem i Israelem Adesanyą w rolach głównych.

W 7. odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na dzisiejszą galę UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya w Las Vegas.

Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya 2.41 – 1.50

Szczegółowo walce tej przyjrzałem się w trzech obszernych analizach – ta ostatnia wraz z uzasadnieniem typu jest dostępna tutaj. Minimalnie skłaniam się tutaj w stronę Israela Adesanyi, oceniając, że jego szybkość, technika i arsenał wespół z dobrą defensywą zapaśniczą zaprowadzą go do zwycięstwa – pomimo ciężkich pięści naszego zawodnika oraz małego oktagonu.
Patrząc jednak na kursy bukmacherskie, z większym zainteresowaniem łypię na 2.41 na wiktorię Polaka. Wydaje się też, że w scenariuszu, w którym Cieszyński Książę kończy z ręką w górze, czyni to przed czasem – a tutaj kurs 8.50 na poddanie nie wygląda źle, choć zwolennicy legendarnej polskiej siły mogą też pochylić się nad 3.25 na wiktorię cieszynianina przez (T)KO lub dyskwalifikację.

Zadumałbym się też nad kursem 1.60 na to, że walka wyjdzie za 2,5 rundy. Nie spodziewam się bowiem, aby którykolwiek zawodnik szczególnie forsował tutaj tempo.

Fani talentu Nigeryjczyka mogą natomiast rzucić okiem na 3.50 na jego zwycięstwo na punkty.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Jana Błachowicza – 2.41
Zwycięstwo Israela Adesanyi – 1.50
Zwycięstwo Jana Błachowicza przez (T)KO lub dyskwalifikację – 3.25
Zwycięstwo Jana Błachowicza przez poddanie – 8.50
Zwycięstwo Israela Adesanyi na punkty – 3.50
Więcej niż 2,5 rundy – 1.60

Petr Yan vs. Aljamain Sterling 1.75 – 1.96

Nie spodziewam się zmiany na tronie kategorii koguciej, o czym szerzej pisałem w Typowaniu gali – tam też zapraszam po szczegóły.
Zdaję sobie jednak sprawę, że sporą popularnością wśród graczy cieszy się Aljamain Sterling. Osobiście podchodzę do stawiania na pretendenta z rezerwą, ale jeśli już musiałbym to uczynić, to poszedłbym w kierunku zwycięstwa Amerykanina przez poddanie – jest ono wyceniane na 5.00. W nokaut na Rosjaninie nie wierzę, zwycięstwo Sterlinga na punkty również uważam za mało prawdopodobne – nie wytrzyma kondycyjnie.

Za najciekawszy kurs uważam natomiast ten na zwycięstwo Petra Yana przez (T)KO lub dyskwalifikację. Jest ono warte 3.75. Nie sądzę, aby Amerykanin wytrzymał pięć rund metodycznej presji ze strony Rosjanina.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Petra Yana – 1.75
Zwycięstwo Aljamaina Sterlinga – 1.96
Zwycięstwo Petra Yana przez (T)KO lub dyskwalifikację – 3.75
Zwycięstwo Aljamaina Sterlinga przez poddanie – 5.00

Thiago Santos vs. Aleksandar Rakić 2.07 – 1.67

W roli wyraźnego faworyta – jak na moje standardy – widzę tutaj Aleksandara Rakicia, któremu wróżę zresztą wielką przyszłość w kategorii półciężkiej UFC.

Młodszy o osiem lat serbski Austriak posiada lepszy zasięg, jest lepiej poukładany technicznie, znacznie lepiej pracuje na nogach / kontroluje dystans, jest znacznie bardziej odpowiedzialny w defensywie i last but not least, jest znacznie wszechstronniejszy. Jeśli będzie trzeba, pójdzie w zapasy.Dlatego właśnie kurs 1.67 na jego zwycięstwo uważam za warty rozważenia. Obawiającym się kowadeł w pięściach Brazylijczyka sugerowałbym natomiast rzucenie okiem na 1.60 na to, że walka skończy się przez (T)KO – co prawda sam typuję, że w ten właśnie sposób wygra Rakić, ale… Wiadomo, że Santos ma czym uderzyć.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Thiago Santosa – 2.07
Zwycięstwo Aleksandara Rakicia – 1.67
Walak zakończy się przez (T)KO – 1.60

Inne ciekawe kursy

Islam Makhachev wygra przez poddanie – 4.30

Przypominamy, że Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Bonus do 2230 PLN, na który składają się:

  • zakład bez ryzyka do 210 PLN
  • bonus do depozytu do 2000 PLN
  • freebet 20 PLN

Szczegóły – tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply