Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMA

Przegląd bukmacherski #6 – UFC Tampa

Rzut okiem na najciekawsze kursy bukmacherskie gali UFC on ESPN+ 19, która odbędzie się w sobotę w Tampie.

W szóstej odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Polskich Zakładów Bukmacherskich PZBUK na galę UFC on ESPN+ 19, która odbędzie się w Tampie.

Cub Swanson vs. Kron Gracie 2.25 – 1.58

Nie będę ukrywał, że do dzisiaj przecieram oczy ze zdumienia, widząc kursy bukmacherskie na co-main event gali w Tampie…

Oczywiście Cub Swanson ma już 35 wiosen na karku, najlepsze lata dawno za sobą, przegrał cztery ostatnie walki. Ba, będącemu dopiero na początku swojej kariery MMA, a zatem nadal rozwijającemu się i mającemu najlepsze lata przed sobą Kronowi Gracie prawdopodobnie wystarczy jedno li tylko obalenie, aby poskręcać rywala. A poza tym – wiadomo, to MMA. Zdarzyć może się wszystko.

Tym niemniej, Swanson powinien cieszyć się w tym pojedynku gargantuiczną przewagę w stójce. Jeśli nawet jego aktywność i gotowość do wyprowadzania uderzeń spadną z uwagi na obawę o obalenie, i tak pojedynczymi uderzeniami powinien bez problemu przedzierać się przez dziurawą jak szwajcarski ser defensywę mocno niedomagającego – delikatnie rzecz ujmując! – w obszarze kickbokserskim Krona Gracie. Dla tego ostatniego pojedynek ten stanowić zresztą zdecydowanie największe wyzwanie w sportowej karierze.

Wiadomo, wszystko może skończyć się już w pierwszej rundzie, jeśli Swanson da się zamknąć na siatce, sprowadzić do parteru czy wciągnąć do gardy. Na dole bowiem Gracie to absolutny wirtuoz walki na chwyty, który potrzebuje dosłownie milimetra przestrzeni lub milisekundy nieuwagi ze strony rywala, aby poskręcać go na wiele różnych sposobów. Swanson to jednak szczwany lis z ogromnym doświadczeniem. Wie doskonale, czego się spodziewać po Gracie. Gdy w rewanżu z Frankiem Edgarem – pomny doświadczeń z pierwszej starcia – nie chciał być obalany, nawet tak wyborny zapaśnik jak Answer nie był w stanie położyć go na plecach… Gracie tak mocny zapaśnikiem nie jest.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Cuba Swansona – 2.25
Zwycięstwo Krona Gracie – 1.58

Joanna Jędrzejczyk vs. Michelle Waterson 1.25 – 3.60

Nie będę zakrzywiał rzeczywistości – w daniu głównym sobotniej gali jeszcze do środy wyraźnie faworyzowałem Joannę Jędrzejczyk, oceniając kursy bukmacherskie jako dobrze odzwierciedlające szanse na zwycięstwo obu zawodniczek. Polka jest większa, posiada lepszy zasięg, bogatszy arsenał kickbokserski, mocny klincz, świetną defensywę przed obaleniami. Będzie też prawdopodobnie silniejsza, a zawsze wyróżniała się też świetną kondycją. A zatem na papierze wszystko przemawia za Polką.

Rzecz jednak w tym, że w środę właśnie gruchnęły doniesienia o problemach Joanny Jędrzejczyk ze zrobieniem wagi. Polka co prawda podeszła do tematu z dystansem, apelując o spokój i cierpliwość, ale nie mam najmniejszych wątpliwości, że coś jest na rzeczy. Combate.com i ESPN.com to medialni giganci, którzy nie zwykli się mylić – a to on przekazali informacje o problemach olsztynianki. Zresztą sama Michelle Waterson potwierdziła, że rozmowy o potencjalnej zmianie limitu wagowego z 116 funtów na wyższy toczą się już od zeszłego tygodnia.

Przypominam, że w pierwszej walce z Rose Namajunas polska zawodniczka również doświadczyła katorżniczego ścinania wagi, ostatecznie mieszcząc się co prawda w zakontraktowanym limicie wagowym, ale przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie.

Olsztynianka to ambitna zawodniczka, która zawsze chętnie podkreślała swój profesjonalizm. Zrobi zatem, co w jej mocy, aby nie przestrzelić wagi. I niewykluczone, że stanie na wysokości zadania, wnosząc w piątek na wagę nie więcej niż 116 funtów, ale… Jak odbije się to na jej zdrowiu? Wytrzymałości? Odporności? Mentalności? Nie ulega natomiast wątpliwości, że mogąca pochwalić się serią trzech zwycięstw Karate Hottie znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Joanny Jędrzejczyk – 1.25
Zwycięstwo Michelle Waterson – 3.60

Wszystkie kursy na powyższe walki znaleźć można na zakłady PZBuk.

Inne ciekawe kursy
Zwycięstwo Amandy Ribas – 2.15
Zwycięstwo Niko Price’a – 1.62

*****

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button