Polskie MMAUFC

Doniesienia: Joanna Jędrzejczyk nie zrobi wagi na galę UFC Tampa, Michelle Waterson odmawia umownego limitu

Wedle nieoficjalnych doniesień, Joanna Jędrzejczyk nie zdoła zmieścić się w limicie wagowym kategorii słomkowej na sobotnią galę UFC on ESPN+ 19.

Wszystko wskazuje na to, że w walce wieczoru sobotniej gali UFC on ESPN+ 19 w Tampie nie dojdzie jednak do konfrontacji Joanny Jędrzejczyk z Michelle Waterson.

Jak bowiem nieoficjalnie donosi portal Combate.com, polska zawodniczka nie będzie w stanie zbić wagi do limitu kategorii słomkowej (52,6 kg), o czym miała już poinformować UFC. Organizatorzy starali się, aby starcie odbyło się w umownym limicie wagowym 54,4 kg (120 lbs), ale Amerykanka miała odrzucić tę propozycję.

Michelle Waterson zaproponowano wobec tego starcia z Mackenzie Dern i Amandą Ribas, które mają zaplanowany pojedynek na sobotę, ale i te opcje Karate Hottie wykluczyła.

W rezultacie UFC planuje nad zestawieniem nowej rywalki dla Joanny Jędrzejczyk. Wśród potencjalnych kandydatek wymienia się Angelę Hill. Michelle Waterson być może wystąpi podczas gali UFC 244.

Polska zawodniczka nie była widziana w akcji od grudnia ubiegłego roku, gdy w limicie 125 funtów przegrała jednogłośną decyzją sędziowską z Valentiną Shevchenko w starciu o pas mistrzowski.

Olsztynianka od dawna zapowiadała, że jej pojedynek z Waterson będzie stanowił klucz do powrotu do rozgrywki mistrzowskiej w kategorii słomkowej.

Aktualizacja: Michelle Waterson otrzymała od UFC dwie opcje – w sobotę zmierzy się z Polką w umownym limicie 120 funtów albo skrzyżuje rękawice z Jessicą Andrade podczas listopadowej gali UFC 244 w Nowym Jorku.

ESPN.com donosi natomiast, że Polka poinformowała UFC, że nie zrobi wagi ponad tydzień temu. Rozważane są różne opcje – włącznie z przesunięciem walki na nowojorską galę. Wówczas walką wieczoru w Tampie byłoby starcie Cuba Swansona z Kronem Gracie.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 5

  1. mmaslap8 października 2019 at 22:09
    Ktoś bierze pod uwagę fakt, że Asia może nie zrobić wagi? Troszkę się jej przybyło i obawiam się, że będzie ciężko. Historia mówi iż to źle na nią wpływa na jej formę. Jedyna opcja to 5 rund i wysokie tempo.

  2. Mordeczki a nie można pop prostu nie zrobić wagi, zbić ile się da, np do 120lbs, oddać 20(30?)% wynagrodzenia i zaorać przeciwniczką matę?? Ktoś mnie wyprowadzi z błędu? Przy jakiej wadze przeciwnika ponad ustalony limit zawodnik może odmówić walki w UFC?

Dodaj komentarz

Back to top button